"Слуга народу" розглядає кілька варіантів паралізації Конституційного суду

"Слуга народу" розглядає кілька варіантів паралізації Конституційного суду
Ексклюзив
Читать на русском

Депутат визнав, що рішення президента Володимира Зеленського "політично-правове".

У понеділок, 2 листопада, фракція "Слуга народу" збирається, щоб вирішити долю Конституційного суду. Нардеп від монобільшості Дмитро Гурін заявив, що КСУ втратив довіру суспільства, а тому судді не можуть залишатися на своїх посадах.

Про це Гурін заявив в коментарі редакції APnews.

Депутат визнав, що рішення президента Володимира Зеленського "політично-правове", проте чи вистачить "Слузі народу" політичної волі, щоб його ухвалити – стане відомо лише після засідання фракції.

"Щодо наявності голосів і самого тексту, формулювання (ред. – законопроекту), то ми побачимо сьогодні на засіданні фракції. Зараз всередині фракції обговорюється те ж, що і в публічному просторі. Рішення про перезавантаження КСУ так би мовити "політично-правове", але ми маємо розуміння насамперед, що КСУ не має довіри.

Орган, який абсолютно не має довіри у суспільстві і приймає такі рішення, в жодній цивілізованій країні світу такі люди не могли б залишитись на посадах…які приймають рішення, маючи конфлікт інтересів. І це реальність, це те, що говорять особисто мені контакти з Європи. КСУ – це нелегітимна, дуже дивна конструкція", - наголосив Гурін.

За словами нардепа, наразі у влади існує кілька варіантів, як перезавантажити роботу Конституційного суду України:

"Є різні варіанти, як паралізувати Конституційний суд через правки в законах, або просто оновити КСУ. Це обговорюється у фракції, у людей є позиції – і правові, і по суті проблеми, і щодо того, що повне оновлення КСУ робить з нього 9-річний орган, коли потрібно кожні 9 років повністю змінювати його склад. Там багато складових, всі це обговорюють.

Всі згодні з тим, що ситуація складна і на фракції необхідно все відкрито обговорювати. Судді до нового складу КСУ будуть обиратися за результатами конкурсу".

Нагадаємо, в Україні розгорівся скандал через рішення КСУ закрити реєстр декларацій чиновників.

Як повідомляв APnews, "Слуга народу" пригрозила суддям КСУ "вулицею", якщо всі вони не підуть у відставку.

Новини партнерів

В Волинській області 13-річна дівчинка народила від 63-річного вітчима-гвалтівника
Синоптик розповіла, коли українцям варто чекати істотного похолодання