"Слуга народу" провокує мерів з перенесенням виборів, щоб перевірити свої можливості, - політолог

"Слуга народу" провокує мерів з перенесенням виборів, щоб перевірити свої можливості, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

За його словами, навіть якщо відповідну постанову не ухвалять, у мерів та громадян все одно залишиться певний неприємний "осад".

Ініціатива "слуг народу" щодо перенесення другого туру місцевих виборів може слугувати певною "розвідкою" ситуації, щоб перевірити силу своїх політичних можливостей. Наявність в Раді відповідної постанові за два дні вже встигла викликати потужний спротив з боку багатьох міських голів.

Про це в коментарі редакції APnews розповів політолог Андрій Золотарьов.

За його словами, навіть якщо постанову про заборону проведення другого туру виборів не ухвалять, у мерів та громадян все одно залишиться певний неприємний "осад", що може підірвати довіру до всієї фракції "Слуги народу".

"Це скоріше зондування політичних можливостей, щоб виміряти реакцію. Досить помітно, що ця ініціатива отримала помітний спротив з боку, перш за все, представників місцевого самоврядування, а саме мерів. Я гадаю, що навряд чи це буде реалізовано.

Скоріше за все, був певний момент, коли говорили про можливість перенесення виборів у зв'язку з епідемією, але цього не сталося і, я гадаю, не станеться і перенесення другого туру, тому що це виглядатиме по-шахрайськи. Хоча, дійсно, країна рухається до червоної зони.

Цей намір не загалом фракції, а лише певних депутатів. Це досить легко нівелюється, але при цьому, певний "осад" залишиться, як то кажуть, з цього приводу.

Скоріше за все це намагання виміряти політичні можливості: як це сприймається, який буде спротив. Така собі "розвідка" ситуації. Це фактично намагання зрозуміти поточну політичну ситуацію", - наголосив політичний експерт.

Також Андрій Золотарьов оцінив право на існування теорії щодо "змови" монобільшості і Віталія Кличка, який волів би провести місцеві вибори в один тур.

"У політологів була теорія про підвищення Кличка, багато розмов про те, що якщо Верещук буде другою, то вона отримає портфель голови КМДА і фактично зробить Кличка Англійською Королевою, яка царює, але не править. Але досі це залишається лише чутками", - зазначив політолог.

Як повідомляв APnews, Олексій Кучеренко заявив, що ініціатива "Слуг народу" небезпечна і позбавить міськради керівників на невизначений термін.

Новини партнерів

У Луганській ОДА розповіли, як розподілили 185 млн гривень для постраждалих від пожеж
Кабмін буде працювати дистанційно з наступного тижня