"Слуга народу" на тлі війни готує нову хвилю люстрації в Україні

"Слуга народу" на тлі війни готує нову хвилю люстрації в Україні
Читать на русском

Він пропонує люструвати всіх депутатів 6 та 7 скликання Верховної Ради, які голосували за "Харківські угоди"

З'явився текст законопроекту про люстрацію від нардепа "Слуги народу" Сергія Кузьміних.

Він пропонує люструвати всіх депутатів 6 та 7 скликання Верховної Ради, які голосували за "Харківські угоди" 27 квітня 2010 року (договір між Україною та Росією про перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року) та за так звані "диктаторські закони" 16 січня 2014 року.

У законопроекті, який Кузьміних подав до Ради, йдеться, що всім депутатам, які підтримали ці питання, має бути заборонено обіймати посади та брати участь у місцевих виборах протягом 10 років. У разі ухвалення закону він набуде чинності після його оприлюднення у ЗМІ.

У перехідних положеннях окремо згадується норма про заборону участі у місцевих виборах. Так депутати Верховної Ради, які голосували за продовження терміну перебування Чорноморського флоту в Криму і підтримали закони 16 січня 2014 року, не зможуть балотуватися в місцеві ради та на посади сільських, селищних та міських голів.

У цьому випадку люстрація набуде чинності з 1 липня 2022 року.

Нагадаємо, генпрокурор Ірина Венедиктова 31 січня підписала підозру Сергію Кузьміних, який попався на хабарі 558 тисяч гривень. Арахамія заявляв, що Кузьмін виключать з фракції, але до цього так і не дійшло - почалася війна.

Новини партнерів

Тракторист підірвався на міні, вижив, але отримав травму ноги (Фото)
З РФ допомогли втекти близько 50-ти депортованим українцям - Денисова