Скворцов: Санкції Зеленського проти Медведчука - це для влади "постріл собі в ногу"

Скворцов: Санкції Зеленського проти Медведчука - це для влади "постріл собі в ногу"
Читать на русском

За словами Скворцова, на другому році правління Зеленського влада почала репресії, незаконно закривши три телеканали, пов'язані з ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Політичні репресії влади на чолі із Зеленським фактично повернули Україну в той стан, в якому вона перебувала при Порошенку.

Про це в інтерв'ю заявив публіцист Дмитро Скворцов, передає "Перший Незалежний".

"Хоча в перший рік правління Зеленського, дійсно, дихалося легше. Як мінімум, п'ять загальнонаціональних телеканалів надавали слово опозиції. Три з них – лідеру фактичної опозиції по відношенню до прозахідного курсу держави Віктору Медведчуку. А також – лідерам громадської думки, які підтримували цю антизахідну лінію. Двічі пройшло звільнення полонених, хоча один раз - виключно з ініціативи того ж Медведчука (28 червня 2019 року)", - нагадав публіцист.

"Так, у соцмережах багато сходилися на думці, що все це може бути ненадовго: мовляв, Сорос і Держдеп своє візьмуть. Інші, однак, висловлювали впевненість у тому, що "чого вже ніколи точно не трапиться при Зеленському, то це репресій щодо журналістів", - додав він.

Разом з тим, за словами Скворцова, на другому році правління Зеленського влада почала репресії, незаконно закривши відразу три телеканали, пов'язані з "Опозиційною платформою – За життя" Віктора Медведчука.

"І все ж "Київська Русь" була закрита за рішенням Держкомітету з ТБ – хоч якась видимість законності. А тут відразу три телеканали закриваються відверто антиконституційним рішенням РНБО тільки тому, що їхній офіційний власник – однопартієць Медведчука. Потім закривається і канал, який заснували журналісти, – вони, виявляється, "медведчуковських" поглядів", - зазначив публіцист.

Одночасно з незаконною забороною телеканалів, підкреслив Скворцов, влада почала "весняні посадки" опозиційних експертів.

"Одночасно починаються обшуки і посадки. "Весняні" - які обіцяв порошенківцям Зеленський. Тільки садять і "кошмарять" не подільників Порошенка, а його опонентів. Єдиний виняток - відвертий вбивця і садист Стерненко, його вже випустили. Як і при Порошенку, неонацисти знову стають недоторканною кастою", - висловив думку публіцист.

Разом з тим, Скворцов упевнений, що санкції влади на чолі із Зеленським проти голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука – це, образно кажучи, "постріл собі в ногу".

"Що ж стосується санкцій проти власних громадян - Медведчука, його дружини Оксани Марченко, їх однопартійця Козака, – це взагалі нове слово в юриспруденції. Суто "Зеленський" винахід. І знову зазначимо: ці санкції, як і закриття опозиційних телеканалів, вперше за півтора року викликали бурхливе захоплення серед порохоботів. Адже навіть їх "сивочолий гетьман" не зважився на настільки кричуще нехтування законності. Зрозуміло, що ці санкції - постріл Зеленського собі в ногу", - констатував публіцист.

Скворцов також звернув увагу на хвилю обурення в західних ЗМІ та міжнародних асоціаціях журналістів через незаконну заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

"Та й міжнародна реакція, принаймні журналістська, виявилася зовсім не тією, яку очікував Київ. Відомі світові ЗМІ та найбільші міжнародні журналістські організації International Federation of Journalists і European Federation of Journalists виступили з протестом, а Комітет ООН висловив заклопотаність. Так, ця "заклопотаність" вже притча во язицех. Однак по відношенню до України, з якою апріорі "увесь світ", це практично "зрада", - підсумував публіцист Дмитро Скворцов.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

В Україні зниження смертності від COVID-19 очікується у найближчі дні, - НАН
Міноборони: в ОРДЛО активно вербують місцевих жителів на військову службу