Скористатися зможе кожен: В Україні стартувала перша Програма медичних гарантій

Скористатися зможе кожен: В Україні стартувала перша Програма медичних гарантій
Читать на русском

У більшості регіонів медзаклади подали пропозиції та отримали проект договору на всі 26 пакетів медичної допомоги.

В Україні з середи, 1 квітня, стартував другий етап медичної реформи разом із запуском Програми медичних гарантій. Про це повідомляє APnews з посиланням на сайт Кабінету міністрів.

Договори на надання медичних послуг по програмі медичних гарантій підписали понад 1 500 медичних установ, в тому числі і 50 приватних. В результаті, практично всі комунальні лікарні країни долучилися до медичної реформи.

У повідомленні йдеться, що у більшості областей медзаклади подали пропозиції та отримали проект договору на всі 26 пакетів медичної допомоги. Таким чином, тепер вони будуть отримувати гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту.

"Загалом Програма медичних гарантій, у порівнянні з медичною субвенцією, збільшує фінансування на цілий ряд медичних послуг - гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Вперше виділені окремі кошти на паліатив (мобільний та стаціонарний) та медичну реабілітацію", - зазначається на урядовому порталі.

Відзначається, що скористатися безкоштовною медичною допомогою може будь-який громадянин України. Для того, щоб отримати доступ пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинної ланки (сімейного лікаря) або лікуючого лікаря.

Направлення не треба до таких лікарів як: гінеколог, психіатр, стоматолог і нарколог.

Екстрена медична допомога надається безкоштовно кожному українцю, незалежно від наявності декларації.

Варто наголосити, що місце реєстрації громадянина не буде впливати на те, де людина зможе пройти лікування.

Як повідомляв APnews, новопризначений міністр охорони здоров’я України Максим Степанов вважає пріоритетами у своїй діяльності боротьбу з коронавірусом та завершення медичної реформи.

Новини партнерів

Маск запропонував розіслати в різні країни світу апарати ШВЛ безкоштовно
Окремий корпус, нікого не випускають: стало відомо, в яких умовах знаходяться хворі на коронавірус в Києві