Скільки людей можна заразити, якщо піти на Великдень до церкви: розбір APnews

Скільки людей можна заразити, якщо піти на Великдень до церкви: розбір APnews
Ексклюзив
Читать на русском

За даними МОЗ, одна людина може інфікувати 2,5 людини, які за 30 днів в свою чергу інфікують вже 406 чоловік

Наближатися велике свято - Великдень. У 2020 році віруючі відзначають Воскресіння Хрестового 19 квітня. А лікарі тим часом зі страхом чекають, що після богослужінь і відвідувань храмів кількість хворих на коронавірус зросте, і зросте значно.

Редакція APnews вирішила розібратися, скільки людей може заразити в храмі на Великдень один хворий. Але про все по порядку.

Яка ситуація зараз

На даний момент в Україні провели більше 47 тисяч ПЛР-тестів. Станом на п'ятницю, 17 квітня, кількість підтверджених випадків коронавірусу в Україні досягло 4662 людей. Тільки за минулу добу зафіксовано 501 новий випадок.

Однак директор Інституту біохімії імені Палладіна Національної академії наук України, голова робочої групи академії з проблем (наслідків) поширення коронавірусу в Україні Сергій Комісаренко в інтерв'ю "Українському радіо" заявив, що кількість заражених коронавірусом українців може бути набагато більше, ніж за офіційною статистикою. За його підрахунками, кількість інфікованих можна множити на 8-10 раз.

Скільки людей може заразити хворий

Під час карантину через спалах Covid-19 в МОЗ зазначили, що кожного вважають потенційно інфікованим.

Скільки людей можна заразити, якщо піти на Великдень до церкви: розбір APnews

Але давайте заглибимося в статистику. Силу соціальної взаємодії публікували раніше в інфографіці МОЗ.

Скільки людей можна заразити, якщо піти на Великдень до церкви: розбір APnews

Згідно з нею, одна людина може інфікувати 2,5 людини, які за 30 днів в свою чергу інфікують вже 406 чоловік. Але навіть якщо дотримуватися дистанції в храмі, одна людина може заразити 1,5 людини, а вже через місяць ця сума зросте до 15. І це тільки від одного зараженого і без тісного контакту.

Якщо говорити про те, щоб причащатися і пити із спільного посуду, цілувати ікони і хрести, то інфіковані будуть усі, кому в ротову порожнину потрапляє ваша слина. У цьому випадку досить одного хворого інфіційним захворюванням, або носія збудників хвороби, щоб заразити інших прихожан.

У Південній Кореї вірус вдавалося стримувати, допоки число хворих не досягло 30. Тільки одній жінці, вдумайтеся, вдалося заразити відразу близько 1200 чоловік. Ця жінка отримала кодову назву "Пацієнт 31", а сама новина облетіла світові ЗМІ минулого місяця. Тоді «коронавірусна крива» в ЮК різко злетіла з 31 доведеного випадку 18 лютого до 760 випадків 24 лютого, причому в половині з них зараженими виявилися члени релігійної групи.

Звичайно, кожен випадок, він суто індивідуальний. Але якщо брати до уваги, що кожна людина - потенційно заражена, ситуація в Україні може бути не менш плачевною. Давайте ж поглянемо на соцопитування.

Що кажуть соцопитування

У числі вживаних владою карантинних заходів в ряді країн Європи діє заборона на вчинення масових громадських богослужінь, якщо число її учасників перевищує 100 або 250 осіб - всюди по-різному. В Україні ж представники УПЦ, ПЦУ і УГКЦ заявляли, що будуть стежити за дистанцією між людьми в храмах і по можливості переносити всі процесії на вулицю.

І тим не менше, в минулому, 2019 році, в святкових пасхальних богослужіннях в Україні взяли участь від 6,7 до 7,8 мільйонів чоловік (при загальній кількості населення країни - близько 45 мільйонів). Це близько 15-17% від усього населення. Цю статистику минулого року публікували МВС і Нацполіція.

В цьому році, за даними прес-служби ОП, в пасхальних богослужіннях збираються брати участь 3% українців. Однак Офіс не уточнив, звідки у нього такі дані.

Скільки людей можна заразити, якщо піти на Великдень до церкви: розбір APnews

У той же час, згідно з соцопитуванням "Рейтингу", проведеного 10-12 квітня, в цьому році на Великдень до церкви мають намір піти 7% українців, це близько 3 млн людей зо всієї кількості населення України (знову-таки, приблизного). Згідно з опитуванням, найбільше бажаючих взяти особисту участь у Великодніх літургіях - серед жителів західних областей України, жителів сіл, а також віруючих УПЦ (МП) та УГКЦ.

Але тут важливо відзначити, що в ході дослідження було опитано всього 2 тисячі респондентів. І це мало відображає реальну картину, яка може відбуватися вже на цих вихідних в Україні.

У МОЗ же йдуть за сценарієм, за яким Сovid-19 буде інфіковано не більше 2% громадян. З урахуванням кількості населення України це може бути до 800 000 людей.

У відомстві зазначили, що якщо громадяни будуть дотримуватися карантинних обмежень і залишатися вдома, в тому числі і на Великдень, не підуть до церкви або в гості, Україні вдасться істотно стримати поширення коронавірусної хвороби.

Але навіть з урахуванням названих вище цифр, кількість тих, що заразилися на Великдень під час богослужінь може збільшитися. Якщо в один храм прийде як мінімум одна людина з коронавірусом і ще 50-100 здорових, то вже через місяць, при порушенні основних правил гігієни і тих норм, які визначаються карантином, кількість інфікованих легко перейде позначку мільйона.

Читайте також:
Без паніки: що робити, якщо у вашому будинку виявили хворого на коронавірус

Новини партнерів

Степанов озвучив рівень смертності від коронавірусу в Україні: нижче ніж у світі
Без масок і дистанції: на Львівщині священник влаштував хресну ходу у розпал епідемії