Скид нечистот і небезпечні бактерії. У Держпродспоживслужбі розповіли, чому у водоймах Києва небезпечно купатися

Скид нечистот і небезпечні бактерії. У Держпродспоживслужбі розповіли, чому у водоймах Києва небезпечно купатися
Ексклюзив
Читать на русском

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан повідомив, що у річках купатися безпечніше, ніж у штучних водоймах.

Пляжний сезон у Києві зараз в розпалі, а тому питання чистоти води у Дніпрі та інших водойм, що доступні на території столиці, на сьогодні "стоїть ребром".

Редакція APnews з’ясувала, чи безпечно купатися у водоймах Києва та яка загроза може ховатися у воді у спеку.

Дніпро – безпечне?

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан нам повідомив, що у річках купатися безпечніше, ніж у штучних водоймах.

"Ми зареєстрували перевищення вмісту кишкової палички в водоймах, озерах міста Києва.

Що стосується води Дніпра і Десни, то все знаходиться у межах стандарту", - сказав він.

Водночас, еколог Олександр Показовий застерігає, що під впливом високих температур та скидів неочищених стоків небезпечних бактерій у воді Дніпра стає більше, а тому і ризик погіршення стану здоров’я людей – вищий.

"Є досвід минулих років, який показує, що всередині літнього сезону, коли багато людей відпочивають на водоймах, зокрема і на Дніпрі так само, то зростає небезпека кишкової палички у воді. Це сезонне явище, яке трапляється щороку, коли прогрівається вода, є висока температура, сонячна активність, а ще й наявність забрудників у воді (тому що в річках вони зазвичай є).

Також є скиди неочищених стоків, зокрема в Дніпро і зокрема на території міста Києв.

Є річка Либідь, яка на сьогодні є фактично колектором, через який в Дніпро скидаються ну дуже великі об’єми нерозчищених стоків, які в свою чергу містять різні забрудники. Це призводить до погіршення стану води і розмноження кишкової палички, тому в літній сезон є певна небезпека для відпочивальників. Звісно, не можна сказати, що вона смертельна, але це досить неприємно, тому що кишкова паличка – це такий патогенний мікроорганізм, який може призвести до суттєвого погіршення стану здоров’я, але він не є небезпечним для життя людини.

Тож, періодично влітку погіршується стан води в Дніпрі та в інших водоймах. Взимку ж вода певною мірою очищується через кліматичні зміни між літнім та зимовим сезоном. Взагалі холодна вода менш придатна для розмноження різних бактерій, зокрема і для тих, які можуть бути небезпечними для людини", - наголосив еколог.

За словами Показового, на сьогодні контроль за скидами у водойми не здійснюється належним чином, тому під час літнього сезону у воді річок і озер з’являється "нове життя".

"Діяльність людини, яка призводить до забруднення води (ті самі стоки) на сьогоднішній день не контролюється належним чином. Багато суб’єктів господарювання безкарно забруднюють воду, тому що у нас відсутній належний державний контроль, зокрема і за скиданням неочищених стоків в річки, тому відсутність відповідальності призводить до того, що такі прецеденти фіксуються доволі часто", - заявив еколог.

Де в Києві можна купатися?

Олег Рубан нам пояснив, що безпечними для відпочинку є лише облаштовані пляжі.

"Необхідно перебувати лише в організованих місцях, де є спеціально облаштовані пляжі і для відпочинку, де є певні показники безпеки води, в тому числі і питної, а також показники безпеки в піску. У Києві 14 організованих місць відпочинку. В інших місцях не можна гарантувати безпечне перебування людей, можна заразитися такими інфекційними хворобами, як лептоспіроз, хвороба Лайма і так далі. Дітям краще за все відпочивати на організованих пляжах".

На офіційному сайті Київської міської державної адміністрації від 19 червня 2020 року опублікований перелік пляжів, які вважаються безпечними:

«Чорторий», «Передмістна Слобідка», «Троєщина», «Пуща-Водиця», «Галерний», «Венеція», «Веселка», «Дитячий», «Центральний», «Золотий», «Молодіжний», «Райдуга».

Також для киян і гостей столиці підготовлено 18 місць біля водойм, де можливий відпочинок без купання:

зони відпочинку «Біла», «Верхня», «Наталка», «Редьчина», «Міська», «Березняки», «Довбичка», «Лісова», «Русанівська коса», «Русанівський канал», «Алмазна», «Осокорки», «Сонячна», «Совська балка», «Святошин», «Голуба», «Синєозерна», «Горбачиха».

Куди скаржитися, якщо були порушені норми на пляжах?

"За безпеку в зонах відпочинку відповідають місцеві органи влади. У кожного місцевого органу влади є гаряча лінія. В місті Києві це 15-51. Це гаряча лінія Київської міської державної адміністрації", - наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Як повідомляв APnews, в Одесі зацвіло і позеленіло Чорне море.

Новини партнерів

Боротьба з сексизмом за допомогою сексизму. Психолог пояснила, чому Клітіна неправильно захищає жінок
"Динамо" - "Шахтар": прогноз на центральний матч туру в УПЛ