Скандальна Ніцой запропонувала запровадити кримінальне покарання за "приниження української мови на вулиці"

Скандальна Ніцой запропонувала запровадити кримінальне покарання за "приниження української мови на вулиці"
Читать на русском

Письменниця порівняла таку норму із наругою над державними символами.

Скандальна дитяча письменниця Лариса Ніцой заявила, що у мовному законі має бути покарання за "приниження української мови на вулицях". Про це APnews повідомляє з посиланням на інтерв'ю письменниці для "Сегодня".

За її словами, зараз у мовному законі є недолік – він регулює лише мовні відносини посадових осіб на роботі. І хоча вона визнає, що "особисте місце громадян" чіпати не варто, Ніцой заявила, що закон потрібно розширити.

"А якщо якийсь негідник на вулиці проклинатиме або принижуватиме українську мову - такі люди в законі не передбачені, тому що вона не на роботі", - обурилася Ніцой.

Саме тому вона звернулася до депутатів із проханням "виправити" мовний закон так, щоб він захищав українську мову й у публічній площині. Такий проєкт зрештою справді подала нардеп від "Слуги народу" Єлизавета Богуцька - але його повернули на доопрацювання.

"Мовний омбудсмен у своїй експертній думці написав, що незрозуміло, що таке наруга. Для порівняння: у Кримінальному кодексі України є стаття за наругу над державними символами. Там також не прописано, що таке наруга. Але цю статтю чомусь ніхто не повертав. Завернули свої ж "наруги над мовою". Такий захист", - заявила Ніцой.

Раніше APnews повідомляв, що Ніцой закликала називати російську мову "московською", а також атакувала жителів Львова. Їх вона звинуватила в скочуванні в "русскій мір" через відсутність бандерівського прапора.

Новини партнерів

Денисова: майже 7500 українців відбувають покарання за кордоном, з них половина – жертви торгівлі людьми
Леросу вручили підозру за хуліганство у стінах Ради – ГБР