Скандал із Зеленським у вишиванці: буллінг бренду, розпалювання чи зміна політичних поколінь?

Скандал із Зеленським у вишиванці: буллінг бренду, розпалювання чи зміна політичних поколінь?
Ексклюзив
Читать на русском

За словами політтехнолога Дмитра Раїмова, будь-який бренд, що показує свого роду "співпрацю" з першими особами держави, потрапляє під цькування аудиторії.

Президент Володимир Зеленський і перша леді України Олена Зеленська відзначили День вишиванки, поділившись фото у вишиванках українського бренду Etnodim. Бренд розкритикували за публікацію цього знімка.

Українських бренд одягу захейтили у соцмережі за фото з Володимиром і Оленою Зеленськими у його вишиванках, яким вони поділилися на своїй сторінці у Facebook.

"Гортаючи стрічку, ми ніколи не знаємо на чиїх профілях зустрінемо наші дизайни. Але точно знаємо, що по-особливому любимо цей день і те, що ви проводите його з Etnodim. З Днем вишиванки!", - так Etnodim підписав пост з фото президента України та його дружини.

Хтось звинувачував Etnodim у тому, що бренд не знає своєї цільової аудиторії, хтось називав "публічним самогубством", писали, що СММ-ник бренду лояльний до президента, а самого Зеленського називали "випадковим амбасадором".

Редакція APnews поспілкувалася із політтехнологами, щоб з’ясувати, хто правий, а хто винен.

В ексклюзивному коментарі APnews Дмитро Раїмов нам пояснив, що будь-який бренд, що показує свого роду «співпрацю» з першими особами держави, потрапляє під цькування аудиторії.

"Це суто буллінг бренду, тому що завжди, для будь-якої компанії, для будь-якого бренду, особливо бренду одягу, було честю, що перші особи держави купують у них одяг. Це і перша леді, і президент, не має значення. Це завжди було честю для бренду", - заявив Раїмов.

За його словами, Etnodim неправильно відреагував на критику в той час, коли почав виправдовуватись. Наразі, як сказав політтехнолог, бренд вже зазнав фінансових втрат.

"Будь-бренд, який зараз торкається до перших осіб держави або депутатів певної партії, потрапляє під цькування. І сьогодні ми побачили, що немає ніякої різниці в тому, національний це бренд чи ні. Це нікого особливо не хвилює. Цей той випадок буллінгу, коли бренд поводить себе не зовсім прогнозовано. Вони почали виправдовуватися за свої дії. Це не зовсім коректно, так не повинно бути.

Є заява, що вони зазнали фінансових втрат. Про які суми йдеться поки що не відомо.

Не можна було спрогнозувати, що на національний бренд одягу почнеться цькування, тому що цей одяг одягнув президент. Це зараз новина для всього ринку і для самого бренду», - резюмував він.

Водночас, політтехнолог Дмитро Фіщенко вважає, що скандал, який розгорівся через публікацію фото із Зеленським, пішов на користь і бренду, і президенту.

"Тепер і я знаю, що таке Етнодім, що вони роблять вишиванки, а до цього не знав. Я думаю, що цей скандал піде на користь Етнодому, оскільки їх продукція буде більш відома, затребувана. Зеленському це також піде на користь, бо він потрапив у скандал через те, що він був одягнений у вишиванку. Це класний хід, тому, я думаю, що в кінцевому результаті всі з цього виграють", - заявив Фіщенко.

Він переконаний, що у найближчий час продажі бренду одягу зростуть щонайменше на 40%.

"Почекаємо тиждень і я даю прогноз, що на 40% реалізація товару виросте", - сказав політтехнолог.

На його думку, "розкол" в коментарях стався через те, що в України вперше помінялося політичне покоління.

"У нас зараз помінялося політичне покоління. Це вперше за історію України. Умовно кажучи, покоління перейшло до дітей. Батьки ж лишилися на моргінезі. У нас зараз практично двопартійна система у співвідношенні 3 до 1: Зеленський – це політична нація, а Порошенко – етнічна нація відповідно.

До етнічних відносяться "Голос", "Свобода". Всі інші або на моргінезі, Тимошенко – на межі проходження скоро впаде. ОПЗЖ сприймаються пристарілими клоунами, вони будуть мати свої 12%.

У нас довго не мінялось політичне покоління, а зараз воно змінилось, тому так і відбувається", - пояснив він.

В свою чергу, Петро Охотін переконаний, що критика, якої зазнав Etnodim, - неаргументована.

"Є частина прихильників конкретного кандидата – Петра Олексійовича Порошенка, які навмисно розкручують напругу навколо Володимира Зеленського. Критика фотографій Етнодому виглядає дуже дивною, адже фактично патріоти звинувачують Зеленського і його дружину за те, що вони одягнули патріотичне вбрання", - зазначив він.

Попри все, на думку Охотіна, власникам бренду все ж варто бути обережними з політикою, щоб не потрапляти у такі скандали.

"На мою думку, для національного бренду є престижем, що речі у нього купують перша леді і президент. Етнодім, звісно, може зробити висновки, що в українських реаліях потрібно бути обережними з політикою, але в даному випадку я б сказав, що всі, хто допустили таку хвилю негативних коментарів, роблять дуже неправильно.

Для самого Петра Порошенка, швидше за все, такі настрої його прихильників є негативними, адже те, що українці голосували за кандидата в президенти, який найменше вигравав з ненавистю із розколом країни, свідчить про те, що люди все таки схильні все таки об’єднуватись навколо позитиву і образу майбутнього, а не навколо критики. На мою думку, реакція прихильників Петра Порошенка є невиправданою.

Розпалювати хвилю ненависті до президента без раціональних для цього підстав є шкідливо і для країни. Така ненависть і негатив свого часу допомогли Петру Порошенку програти вибори", - резюмував Охотін.

Політтехнолог також нагадав, що за часів, коли Порошенко був президентом, його дружина також підтримувала українські бренди.

"Більше того, і Марина Порошенко у свій час говорила, що вона любить українські бренди. Я вважаю, що така підтримка є патріотичною. Етнодім є українським бізнесом, вишиванка є українським одягом, а Зеленський є українським президентом. Звичайно, його є за що критикувати, але в даному випадку Етнодім критикували дуже несправедливо", - наголосив Охотін.

Як повідомляв APnews, політтехнолог пояснив, на кого зі світових лідерів схожий своїм стилем спілкування Зеленський.

Новини партнерів

В Україні відновили практичні іспити для отримання водійських прав
Аеропорт "Бориспіль" кожний місяць карантину втрачає понад 300 мільйонів гривень