Скандал через закриття доступу до реєстру декларацій створений штучно, - суддя КСУ

Скандал через закриття доступу до реєстру декларацій створений штучно, - суддя КСУ
Ексклюзив
Читать на русском

Ігор Сліденко наполягає, що керівництво НАЗК неправильно трактувало рішення КСУ.

Суддя КСУ Ігор Сліденко заявив, що глава НАЗК Олександр Новіков неправильно трактував рішення КСУ, внаслідок чого було закрито реєстр декларацій чиновників.

Якби Новіков попросив роз'яснення у Конституційного суду, то йому б пояснили, що реєстр закривати не треба, наголосив Сліденко.

Про це суддя заявив під час брифінгу, передає кореспондент APnews з місця події.

Сліденко наполягає, що скандал, який виник у суспільстві через обмеження доступу до декларацій, створений штучно.

"Моя особиста думка полягає в тому, що дана ситуація штучна створена. Ніякої загрози конституційній системі антикорупційній, ніякої загрози функціонуванню окремих органів не існує і зміни, які вніс Конституційний суд, вони "лікуються" елементарно, внесенням змін до поточного законодавства – це три дні законодавчої роботи. Нічого такого немає.

Те, що зробив пан Новіков з реєстрами, коли він закривав їх – це видумки пана Новікова. Із рішення КСУ це все не випиває. Якщо пан Новіков не розумів, що робити – відкривати реєстр чи закривати, він повинен був звернутися до КСУ, адже КСУ дає роз'яснення.

Якщо це роз'яснення термінове, то КСУ зібрався б вночі і написав би пану Новікову, що реєстри закривати не потрібно. З рішення КСУ це не випливає. І перевіряти інших публічних осіб, зокрема депутатів місцевих рад теж можна.

А пан Новіков, зважаючи на його особливу прихильність до КСУ, вирішив ситуацію загострити і показати так нібито КСУ хоче скасувати взагалі все", - наголосив Ігор Сліденко.

Як повідомляв APnews, один із суддів КСУ йде у відставку після "дзвінка з Офісу президента".

Новини партнерів

У центрі Києва Land Rover насмерть задавив двох людей і влетів в зупинку. Відео 18+
В центрі Києва чоловік влетів у зупинку громадського транспорту: загинули двоє людей