Сіярто запропонував прирівняти угорську до мови корінного народу на Закарпатті

Сіярто запропонував прирівняти угорську до мови корінного народу на Закарпатті
Читать на русском

Сіярто запропонував розглянути можливості для покращення умов для вивчення рідної мови для угорської громади Закарпаття

Під час зустрічі з головою Міністерства освіти України Ганною Новосад очільник Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто запропонував прирівняти угорську до мови корінного народу на території Закарпаття. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Сіярто запропонував розглянути можливості для покращення умов для вивчення рідної мови для угорської громади Закарпаття. Серед таких можливостей голова МЗС Угорщини назвав прирівняння угорської до мови корінного народу, збільшення кількості годин на вивчення української мови, але не коштом інших предметів, а використовуючи більшу кількість уроків української мови.

Водночас Новосад назвала визнання угорської меншини корінним народом політичним питанням, яке зараз "не варто підіймати".

"Корінні народи у нас чітко визначені в законодавстві. Потрібно розуміти, що зміна переліку країн порушить закладені основні принципи. Корінними народами зараз розглядаються ті, які не мають іншої держави, крім України, яка відстоює розвиток їх культурної та мовної спадщини. Угорська мова під цей принцип не підпадає", - зазначила вона.

Як повідомляв APnews раніше, голова міністерства закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорської Республіки Петер Сіярто повідомив, що зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом України Володимиром Зеленським може відбутись у разі проведення успішного засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яка повинна пройти у березні.

Новини партнерів

Суд найближчим часом планує обрати запобіжний захід Марусі Звіробій
Київ розпочав переговори з китайською владою щодо евакуації українців