Сюрреалізм. У Бразилії президент погрожує використати армію для скасування карантину в трьох штатах

Сюрреалізм. У Бразилії президент погрожує використати армію для скасування карантину в трьох штатах
Читать на русском

Наразі в Бразилії вже загинуло понад 450000 осіб в результаті пандемії

Бразильський лідер Жаїр Болсонару збирається звернутися за допомогою до військових, щоб скасувати чинні карантинні обмеження в штатах та муніципалітетах. Він також оскаржує закриття територій і всі можливі комендантські години, подавши позов проти місцевої влади.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Publico.

Через генерального прокурора Союзу (AGU) - орган, який захищає бразильську виконавчу владу в судових розглядах, Жаїр Болсонару подав прямий позов про неконституційність обмежувальних заходів, таких як ізоляція і комендантська година, введені губернаторами. Він закликає скасувати розпорядження місцевої влади в штатах Пернамбуку, Парана і Ріу-Гранді-ду-Норті.

Згідно з позовом, мета полягає в тому, щоб "гарантувати співіснування основних прав і гарантій громадянина, таких як свобода в'їзду і виїзду, права на роботу та існування, разом з правом на життя і здоров'я кожного громадянина за допомогою застосування конституційних принципів законності, пропорційності, демократії та верховенства закону".

На останній зустрічі з військовими начальниками в місті Сан-Габріель-да-Кашоейра, який знаходиться на потрійному кордоні між Бразилією, Колумбією і Перу, бразильський президент заявив, що "при необхідності військові будуть діяти, щоб повернути країну до нормального життя до пандемії".

Його підтримав і колишній капітан армії, сказавши, що бразильці хочуть миру, прогресу і, перш за все, свободи, яка залежить безпосередньо від Болсонару:

"Ми знаємо, що останнє бажання залежить від вас. Більше, ніж зобов'язання, у вас є борг. Я впевнений, що при необхідності ви будете діяти відповідно до чотирьох рядків Конституції, яку ви ж і захищаєте, на відміну від губернаторів і мерів, що оголошують карантини. Я сподіваюся, ми повернемося до нормального життя, від якого ми так далекі", - підсумував колишній армієць.

У Бразилії вже загинуло понад 450000 осіб в результаті пандемії, в той час, як її президент стверджує, що збройні сили - єдині інститути, що гарантують свободу в країні.

Раніше APnews також повідомляв, у Сан-Паулу, Бразилія, родичі померлих від Covid-19 змушені були чекати понад 4 годин, щоб поховати своїх рідних.

Новини партнерів

Білорусь тимчасово зупинила поставки в Україну бензину А-95
"Вечір в хату": Боксер Берінчик жорстко звинуватив федерацію ММА України в корупції