Ситуація на кордоні з Росією серйозно погіршується: Кулеба не виключає нового вторгнення

Ситуація на кордоні з Росією серйозно погіршується: Кулеба не виключає нового вторгнення
Читать на русском

Дмитро Кулеба порівняв нинішню ситуацію на східному кордоні України з 2014 роком, коли Росія анексувала Крим.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ситуація на українсько-російському кордоні серйозно погіршується, тому є побоювання, що Москва готується до нового військового вторгнення.

Про це він заявив у коментарі Politico, повідомляє APnews.

Міністр закордонних справ України порівняв нинішню ситуацію на східному кордоні України з 2014 роком, коли Росія анексувала Крим. За його словами, Україна не виключає варіант того, що Москва готується до нового військового вторгнення:

“Вздовж нашого кордону ми бачимо складну військову інфраструктуру, розгорнуту під час весняної ескалації, яка готова до використання наступальних операцій проти України. Я не можу будувати припущень про точні масштаби цих операцій, але ще у 2014 році неможливо було уявити, що Росія захопить Крим, тому зараз я не можу виключати будь-якого можливого сценарію”, - сказав дипломат.

Наразі глава українського МЗС Дмитро Кулеба перебуває у Брюсселі, де він зустрінеться з міністрами закордонних справ країн Східного партнерства та генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Також планується зустріч з міністрами Німеччини та Франції для обговорення та активізації роботи за нормандським форматом.

Раніше APnews також повідомляв, Україна вимагає поновлення роботи у Нормандському форматі без попередніх умов, але саміт "нормандської четвірки" гальмує Росія, уникаючи зустрічей.

Новини партнерів

Облаштування "стіни" на кордоні України і Білорусі обійдеться у 7 мільярдів – МВС
У "Дії" з'явився сертифікат для людей, що перехворіли COVID-19