Ситуація критична: вогонь у Чорнобильській зоні досягає сховища радіоактивних відходів

Ситуація критична: вогонь у Чорнобильській зоні досягає сховища радіоактивних відходів
Читать на русском

Пожежу не можуть загасити вже десятий день

Десятий день в зоні відчуження рятувальники борються з вогнем. На даний момент ситуація критична, тому що вогонь досягає сховища радіоактивних відходів. Про це APnews повідомляє, посилаючись на заяву члена громадської ради при Держагентстві з управління зоною відчуження Ярослава Ємельяненка в Facebook.

“Ситуація критична. Зона палає. Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території”, - написав Ємельяненко.

За його словами, вогонь дістався Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони та самої ЧАЕС.

Ситуація критична: вогонь у Чорнобильській зоні досягає сховища радіоактивних відходів

Ємельяненко обурений, що на сторінках Кабміну, ДСНС та профільних держустанов пишуть, що все під контролем і все нормально.

“Горить там, горить сям, але це ок. І те, що ця серія підпалів, за всіма юридичними ознаками, є терористичним актом, який зараз вийде за межі країни та стане міжнародним – це нормально, не звертайте уваги, ситуація штатна”, - написав він.

Також відмітив, що на місце не допускають волонтерів та журналістів. “Досить робити вигляд, що все ок! Скажіть людям, що реально відбувається з пожежею”, - звернувся до уряду Ємельяненко.

Редакція APnews звернулась до прес-служби ДСНС Київської області та очікує офіційного коментаря щодо ситуації.

Раніше APnews повідомляв, що винуватцями в пожежах в Чорнобилі могли бути сталкери.

Новини партнерів

Юрист пояснив, чи має право держава без дозволу збирати дані хворих Covid-19
Мільярди доларів МВФ вже в великій борговій кишені України?