Системність і пріоритети Медведчука - запорука його популярності і впливовості - Потьомкін

Системність і пріоритети Медведчука - запорука його популярності і впливовості - Потьомкін
Читать на русском

Зараз Медведчук входить до четвірки найбільш впливових діячів в країні.

Системність і пріоритети Медведчука - запорука його популярності і впливовості. Про це заявив політичний оглядач Олександр Потьомкін, повідомляють "Вєсті".

За його словами, згідно з рейтингом "Вістей", Віктор Медведчук виявився найвпливовішим українцем після Ріната Ахметова, Володимира Зеленського та Андрія Єрмака. Таким чином, серед політиків лідер ОПЗЖ виявився другим після президента. У порівнянні з торішнім рейтингом, Медведчук тільки посилив свій вплив: його персона виявилася на три пункти вище.

З огляду на те, що кілька місяців тому в аналогічному рейтингу "Нового часу" він зайняв ту ж позицію, ми маємо справу не з особистими симпатіями журналістів. "Система" у формуванні таких рейтингів ЗМІ з абсолютно різною спрямованістю вказує на справедливість подібних висновків.

Всякі націонал-радикали називали Медведчука одним з найодіозніших українських політиків і пророкували йому падіння рейтингу, але всі ці прогнози не збулися. Медведчук, перебуваючи в опозиції, вирішує головні проблеми українців. А це на сьогодні - війна і коронавірус.

Можна ставитися до Медведчука як завгодно, але не можна применшувати його досягнень. Фактично, при повній відсутності бажання української влади налаштувати діалог з Росією, у нашій східної сусідки немає варіантів, з якою політичною силою будувати відносини. Діалог встановлений тільки з "Опозиційною платформою - За життя" і особисто з Медведчуком, і це навряд чи зміниться. Сам колишній глава Офісу президента Андрій Богдан в одному з інтерв'ю зізнався: він переконаний, що Путін і Медведчук розуміють один одного з півслова, і український політик міг би переконати російського президента "зробити крок назад".

Потужна позиція Медведчука у відносинах з Росією не змінюється роками. Стабільність грає йому на руку на тлі політичного хаосу в країні. Надійність додає йому ваги на міжнародній арені.

Якими б не були антипатії до Медведчука на Заході, з його висновками погоджується все більшу кількість впливових міжнародних організацій та експертів. Зокрема, якщо згадати скандал з Конституційним судом, Венеціанська комісія визнавала правоту Медведчука в незаконності ініціативи "Про відновлення довіри до КС".

Що ж стосується боротьби з коронавірусів, крім систематичної допомоги лікарням за власні кошти, Медведчук домовився з постачання в Україну російської вакцини.

Політичні питання тут йдуть на другий план, адже це, без перебільшення, питання життя і смерті. Саме після зустрічі з Медведчуком у Фонді прямих інвестицій РФ підтвердили готовність не просто поставити препарат, але і виробляти його на потужностях харківської фармацевтичної компанії.

Замість того щоб об'єднати зусилля для вирішення головних проблем країни, на адресу Медведчука з боку влади лунають погрози відповідальністю за такі переговори перед законом.

Що стосується впливу всередині країни, то рейтинг політика та партії ОПЗЖ все так же міцний і росте. Позиції Медведчука про те, що в економіці України необхідно розраховувати на власні ресурси і дотримуватися свого курсу, імпонує все більшій кількості людей. На місцевих виборах його партія "Опозиційна платформа - За життя" виграла в шести областях. Особливо показова перемога в рідному для президента Кривому Розі.

"Вплив зростає ще й з тієї причини, що шанси проведення дострокових парламентських виборів збільшуються. За даними опитування КМІС, якби вибори відбувалися зараз, за ​​ОПЗЖ проголосували б 22,2%. Пора визнати той факт, що значимість Медведчука зростає, як на дріжджах і в Україні, і за її межами. Подобається це комусь чи ні"- зазначив Потьомкін.

Нагадаємо, раніше політичний активіст і блогер Михайло Чаплига також відзначив перемогу ОПЗЖ в Кривому Розі. На думку Чаплига, така перемога означає, що бренд Медведчука зараз - сильніше, ніж у Зеленського або Ахметова.

Новини партнерів

У житловому будинку у Львові прогримів вибух, є постраждалі: фото
ТАСС: У Росії не бачать альтернативи мирним ініціативам Віктора Медведчука по Донбасу