Синіють губи та руки. Лікар розповів, що відбувається з важкими COVID-пацієнтами

Синіють губи та руки. Лікар розповів, що відбувається з важкими COVID-пацієнтами
Читать на русском

Лікар описав момент різкого зниження сатурації та його наслідки.

У пацієнтів з тяжким перебігом COVID -19 може різко падати рівень сатурації, внаслідок чого синіють губи, руки і навіть починаються приступи паніки. Про це APnews пише з посиланням на заяву головного анестезіолога МОЗ Сергія Дубова в телеграм-каналі "Коронавірус інфо".

Лікар описав епізод тромбоемболії у пацієнта з важким перебігом COVID-19.

"Буквально вчора пацієнт 52-54 року, швидше за все, це був епізод, я як раз був в палаті, епізод тромбоемболії дрібних гілок, тобто на рівні сатурації 90-92 у нього раптом сатурація знизилася до 48, синє обличчя, сині губи, сині руки у пацієнтів починається паніка, частота дихання близько 60, 80, паніка, на цій паніці пацієнт зриває з себе маску", – згадував медик.

Дубров сказав, що в такі моменти лікарю потрібно бути з хворим, щоб вирівняти його стан.

"Тобто змінюються параметри вентиляції, вводяться антикоагулянти, пацієнт психологічно намагається заспокоїтися і протягом 10-15 хвилин ми вирівнялися на ті показники 90% сатурації. До ранку пацієнт був стабільний", – сказав він.

Медик пояснив, що момент зниження сатурації, коли пацієнт відчуває нестачу повітря – жахливий.

Як повідомляв APnews раніше, інфекціоніст заявив, що групи ризику без вакцинації від коронавірусу не виживуть.

Новини партнерів

В Україні зафіксували майже 10000 хворих COVID-19 за добу
На Львівщині затримали підлітка, який на смерть збив пішохода та втік