
Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія виступили проти виключення канабісу з категорії небезпечних наркотиків.
Організація Об'єднаних Націй виключила медичний канабіс з категорії найбільш небезпечних наркотиків у світі. Наприклад, таких як героїн.
Про це APnews повідомляє з посиланням на The New York Times.
Зазначається, що голосування Комісії з наркотичних засобів, в яку входять 53 держави, розглянуло ряд рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо рекласифікації канабісу і його похідних.
Основна увага була зосереджена на рекомендації щодо виключення канабісу зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року, де він був до цього часу поряд з небезпечними наркотиками, які викликають сильну залежність. Серед таких наркотиків і героїн.
За словами експертів, схвалення рекомендації не матиме безпосередніх наслідків для ослаблення міжнародного контролю. Як і раніше, уряди різних країн матимуть право вирішувати, як саме класифікувати канабіс.
Відповідне рішення ООН вважається символічною перемогою для прихильників зміни політики щодо медичного канабісу.
"Світ змінився з початку 1960-х років. Нинішня регуляція вживання канабісу є стримуючим фактором для досліджень, а зміна класифікації ООН, швидше за все, допоможе у легалізації канабісу в усьому світі.
У нас буде ООН, головний орган з наркополітики, який визнає медичну цінність канабісу", - наголосив Альфредо Паскуаль, журналіст тематичного ресурсу Marijuana Business Daily.
Варто зазначити, що відповідне рішення вже викликає великі суперечки в багатьох країнах, що і призвело до затримок в голосуванні.
США, європейські та деякі інші країни підтримали цю пропозицію. Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія виступили проти виключення канабісу з категорії небезпечних наркотиків.
Як повідомляв APnews, в "Слузі народу" назвали умову, за якої в Україні легалізують марихуану.