"Символ, але не професіонал". Політолог пояснив казус з призначенням Фокіна і чи буде без нього жити ТКГ

"Символ, але не професіонал". Політолог пояснив казус з призначенням Фокіна і чи буде без нього жити ТКГ
Ексклюзив
Читать на русском

Або в Офісі президента не проводять співбесід і попередніх діалогів перед призначенням, або про позицію Фокіна знали з самого спочатку

Звільнення Фокіна свідчить про те, що в Офісі Президента не зовсім професійно підбирають кандидатури. І справа тут насправді не тільки у Фокіні. Не так давно через шквал критики з поста радника глави РНБО був звільнений Сергій Сивохо.

Ситуації схожі, і свідчать про те, що для людей, які займаються кадровими призначеннями, професійні якості не завжди в пріоритеті. Про це APnews розповів політолог Володимир Воля.

"Питання в тому, чи оцінює Андрій Єрмак, або хто там цим напрямком кадровим завідує, кандидатури на такі посади з політичної точки зору? Тому що поки це виглядає як інструмент-символ, мовляв: дивіться, це людина з Донбасу. Зараз ми її включимо, і, можливо, хтось від цього розтане або позиція Росії зміниться. Це наївно так вважати", - сказав політолог.

Воля зазначив, що це природний стан справ, коли у людей є таке поняття "команда" і кандидатури обирають серед тих, кого знають, з ким знайомі.

"Як і історія з призначенням Фокіна -"внучка познайомила", а Сивохо -" свій ". В принципі, ось за таким примітивним принципом - "порекомендували", складається враження, що не було ретельного обговорення людей. Можливо, людині, яка приймала ці кадрові рішення, і не потрібно було, щоб кандидат відповідав параметрам і критеріям з точки зору професіоналізму. Їх запрошували як символів - це примітивний підхід, який рідко працює", - сказав політолог Володимир Воля.

При цьому експерт зазначив, ТКГ без Фокіна буде жити, більш того, шукати йому заміну зовсім не обов'язково, так як "справа не в кількості людей в складі ТКГ, а в якості її роботи".

"ТКГ - це прикладний інструмент для проведення консультацій для подібних питань. Це доповнення до Нормандської четвірки, але ТКГ виконує функції, які не обов'язково мають бути пов'язані з конкретним текстом Мінських угод. Навіть якщо припустити, що Мінські угоди втратять сенс, консультації все одно будуть продовжуватись по життєвих питанях, проблемах, таким як обмін полоненими, гуманітарна ситуація, поставки води, режим тиші, пункти пропуску - все це залишиться", - зазначив політолог.

Читайте також:
Фахівці розшифрували "чорні скриньки" літака Ан-26
Міжнародна "лихоманка" і кадрові "питання" до України. Як вибори у США вплинуть на розклад сил у світі

Новини партнерів