Силовики провели обшуки в трьох областях через незаконний експорт масок в Іспанію

Силовики провели обшуки в трьох областях через незаконний експорт масок в Іспанію
Читать на русском

Суд санкціонував проведення обшуків, які пройшли 30 березня на восьми об’єктах

Офіс генерального прокурора та Державна фіскальна служба викрили схему з мінімізації податкових зобов’язань при продажі медичних масок за кордон іноземному підприємству. Про це повідомляє APNews з посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора.

Слідство вважає, що посадові особи кількох підприємств здійснили реалізацію на адресу громадянина Китайської Народної Республіки понад 300 тисяч медичних масок за ціною, яка була нижче ринкової. Для цього використовували реквізити фізичної особи–підприємця упродовж лютого-березня 2020 року.

Після цього зазначений громадянин Китаю у порядку проходження спрощеного митного контролю товарів, які не підлягають письмовому декларуванню, вивіз їх за межі митної території України до Іспанії.

"За попередніми розрахунками, ухилення від сплати податку могло скласти понад 15 млн грн. У кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 212 КК України проведено санкціоновані обшуки, у ході яких вилучено первинні фінансово-господарські документи, які свідчать про купівлю та подальший продаж медичних масок, комп’ютерну техніку, пристрої мобільного зв’язку тощо", - йдеться у повідомленні.

Суд санкціонував проведення обшуків, які пройшли 30 березня на восьми об’єктах у Київській, Харківській та Полтавській областях.

Як раніше повідомляв APnews, Державна прикордонна служба спільно з правоохоронними органами заблокувала незаконний експорт медичних масок в Борисполі.

Новини партнерів

До 300%: Рада проголосувала за надбавки до зарплати медикам, які ліквідують Covid-19
Кількість хворих на коронавірус в Італії перевищила 100 тисяч осіб