Швидко не закінчується. Інфекціоніст пояснила, чому COVID-19 не можна порівнювати з грипом

Швидко не закінчується. Інфекціоніст пояснила, чому COVID-19 не можна порівнювати з грипом
Читать на русском

За її словами, умовно можна виділити 3 основні етапи розвитку коронавірусу. На першій стадії, наприклад, пацієнтам не потрібно приймати антибіотики.

Коронавірус швидко не проходить, це довге і своєрідне захворювання, яке має кілька стадій, умовно - три. А порівнювати його з грипом помилково. Про це APnews пише з посиланням на заяву лікаря-інфекціоніста, доктора медичних наук, професора, заслуженого лікаря України Ольги Голубовської.

Спеціаліст під час брифінгу пояснила, чому не можна порівнювати ці дві інфекції і розповіла про кожну стадію коронавірусу. Важливо знати і те, що на першій стадії, наприклад, пацієнтам не потрібно приймати антибіотики.

"Порівнювати COVID-19 з грипом помилково, вони нічого спільного не мають: ні по навантаженнях на систему охорони здоров'я, ні за наслідками для хворого. Коронавірусна інфекція - це тривале захворювання", - сказала інфекціоніст.

За її словами, умовно можна виділити 3 основні етапи розвитку хвороби.

1 фаза. Це перший тиждень захворювання, коли хворі відчувають себе практично здоровими. При цьому у 80% людей захворювання і закінчується на цій стадії і не розвивається далі. У першій фазі пацієнти повинні просто спостерігатися, вчасно звертатися до лікаря, приймати вітаміни, вести нормальний спосіб життя і стежити за харчуванням. При цьому лікар підкреслила, що ніяких антибактеріальних або гормональних засобів на цій стадії пацієнт не потребує, хоча деякі лікарі їх і призначають.

"Тому якщо ви отримали позитивний тест, не потрібно впадати в паніку. Цілком ймовірно, що ви потрапите в ці 80% ", - зазначила фахівець.

Ольга Голубовська пояснила, що є від 10 до 30% ймовірності, що захворювання перейде в другу фазу.

2 фаза. Це коли відбувається ураження органів системою імунітету. І все лікування на цій стадії направлено на стримування "шторму" імунної системи проти свого ж організму. На цій стадії використовуються вже методи лікування, які визначені в нормативних документах - протоколах лікування. А хворі знаходяться в стаціонарі.

"Коронавірус - дуже своєрідне захворювання. Людина може лікуватись тиждень, два-три тижні або довше", - зазначила фахівець.

3 фаза - це "постковідний синдром". За словами Ольги Голубовської, ця фаза зараз активно вивчається.

"Зараз ми дуже інтенсивно вивчаємо цю фазу, тому що це буде ціла і окрема проблема. Пацієнти до місяця перебувають на лікарняному листі після перенесення COVID-19. Як бачите, швидко хвороба не проходить", - сказала Ольга Голубовська.

APnews вже писав, щов Україні вперше зафіксували понад 7000 нових хворих COVID-19 за добу.

Новини партнерів

У Харкові затримали 19-річного хлопця за смертельне ДТП з підполковником ДСНС
Розробник української вакцини від COVID-19 розповів, коли препарат буде готовий