Штучні ялинки, гірлянди та новорічні іграшки "вбивають" дітей - екологи

Штучні ялинки, гірлянди та новорічні іграшки "вбивають" дітей - екологи
Читать на русском

Токсичні речовини, виявлені в штучних ялинках, новорічних іграшках та гірляндах, викликають алергію, хронічні захворювання та навіть рак

Австрійська екологічна організація "Global 2000" перевірила популярні атрибути новорічних свят: штучні ялинки, новорічні іграшки та гірлянди, Учені виявили надмірну кількість токсичних речовин, які повільно вбивають організм.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Kronen Zeitung.

Організація вибірково перевірила ялинкові іграшки, штучні ялинки та гірлянди на наявність токсичних речовин: 13 з 26 досліджених продуктів містили пластифікатори та антипірени, а 40% продуктів повинні бути заборонені для продажу через надмірну концентрацію забруднюючих речовин

Вальтрауд Новак, експерт з хімічних речовин "Global 2000" заявив:

"Згідно з директивою ЄС з електроустаткування, пластмасові вироби можуть продаватися з концентрацією пластифікатора не більше 0,1%. Однак ця норма була перевищена у 270 разів".

У декількох штучних різдвяних ялинках були виявлені найбільш стійкі забруднюючі речовини SCCP - Коротколанцюгові хлоровані парафіни, які мають властивість накопичуватися в воді та ґрунті. Регламент ЄС допускає присутність цих хімічних речовин в максимальній кількості у 0,15%, але 3 виробники різдвяних ялинок та іграшкових кульок, в яких також виявили надмірну кількість забороненого вогнестійкого дека-BDE, перевищили допустиму норму і, за законодавством, повинні бути вилучені з продажу.

"Більшість хімічних речовин, які були виявлені в нашому передноворічному тестуванні, гормонально впливають на ваше здоров'я. Навіть невелика їхня концентрація може порушити роботу гормональної системи, також вони особливо небезпечні для дітей", - пояснив Новак.

Токсичні пластифікатори DEHP, SCCP, дека-BDE, які використовуються при виробництві штучних ялинок, гірлянд і ялинкових іграшок, накопичуються в навколишньому середовищі та розкладаються кілька тисячоліть. Їхні сліди були виявлені в Арктиці та навіть в грудному молоці.

Пластифікатори потрапляють в навколишнє середовище в результаті випарів, вилуговування і стирання свого покриття. Їхні дрібні частинки розлітаються в приміщенні та з'єднуються з пилом, в результаті чого потрапляють в легені.

З усіх протестованих виробів, тільки 1 виробник прибрав з продажів свою штучну ялинку, повідомив еколог:

"Компаніям необхідно краще контролювати своїх постачальників, а влада повинна йти на поступки виробникам і цілісно підтримувати їх, бо заміна токсичних матеріалів на більш екологічні вимагає велику кількість досліджень і вкладень".

НУО - неурядова міжнародна організація, що займається питаннями екології, рекомендує використовувати натуральні прикраси: ялинкові іграшки з дерева, соломи або скла, свічки з бджолиного воску.

"Споживачі повинні вимагати у продавців завірені сертифікати на продукцію і перевіряти товари на наявність токсичних речовин, тільки це допоможе їм зберегти своє здоров'я", - заявив представник НУО.

Раніше APnews повідомляв, тематика новорічного містечка в Києві - казковий ліс, тому в КМДА вирішили прикрасити головну ялинку країни "казковим" капелюхом.

Новини партнерів

Медведчук: Міністр охорони здоров'я Степанов повинен бути відправлений у відставку за брехню та цинічні маніпуляції
У МВС заявили, що "не чули" про перестрілку на кордоні України і РФ