Штрафи за ігнорування української мови потрібно відкласти, - Ткаченко

Штрафи за ігнорування української мови потрібно відкласти, - Ткаченко
Читать на русском

Спершу потрібно популяризувати українську мову, і лише потім штрафувати за неї, вважає глава Міністерства культури та інформаційної політики.

Глава Мінкультури Олександр Ткаченко заявив, що застосування штрафів за порушення мовного закону варто відкласти. Про це повідомляє APnews з посиланням на інтерв'ю міністра виданню Lb.ua.

"Потрібно спочатку провести дво-трирічну програму реальної промоції української мови, щоб була можливість для тих, хто її не знає - вивчити, зрозуміти та, можливо, полюбити. Також, щоб була можливість її вивчення у різних вікових груп. А не ставити воза попереду коня", - сказав чиновник.

За словами Ткаченка, Мінкульт розробив програму щодо підтримки та промоції української мови, розраховану до 2027 року. У 2021 р. міністерство культури запустило платформу з вивчення української мови онлайн, яка передбачає видання книг і словників державною мовою.

Що цьому передувало?

11 лютого мовний омбудсмен заявив, що частина депутатів від парламентської фракції "Слуга народу" планує скасувати штрафи за невикористання української мови в громадській сфері. На думку уповноваженого, такий захід позбавить державу дієвих методів впливу на порушників закону.

Раніше APnews повідомляв, мовний омбудсмен ще нікого не покарав за мовний закон, - заява.

Читайте також:

Новини партнерів

Під Києвом легковик влетів у пасажирський автобус, є постраждалі. Фото
У Карпатах другу добу шукають зниклого в горах киянина, рятувальники залучили авіацію