Штрафи до 170000 грн або 15 років в'язниці: в Раду внесли скандальні законопроекти про колабораціонізм

Штрафи до 170000 грн або 15 років в'язниці: в Раду внесли скандальні законопроекти про колабораціонізм
Читать на русском

Колаборантами будуть вважатися громадяни, які заперечували здійснення збройної агресії проти України і окупацію її територій або публічно закликали до підтримки агресора

Група нардепів від "Слуги народу" зареєструвала в Раді два законопроекти, які передбачають кримінальну відповідальність за колабораціонізм (№5143 і №5144). Тексти законопроектів поки на сайті парламенту відсутні, але одна зі співавторів Євгенія Кравчук розкрили деталі.

Про це APnews пише з посиланням на її пост.

Депутат пояснила, що законопроекти передбачають обмеження доступу колаборантів до державних посад або посад в органах місцевого самоврядування на 15 років.

Зокрема, колабораційною діяльністю визнаватиметься:

Публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до:

1) підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;

2) співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора;

3) невизнання поширення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями України;

За це передбачене позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від десяти до п’ятнадцяти років.

Крім того, передбачені й інші порушення та покарання до них:

  • За добровільне обіймання громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора. Каратиметься позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
  • У разі здійснення громадянином України пропаганди у навчальних закладах, а також дії громадян України, спрямовані на впровадження освітніх стандартів держави-агресора - виправні роботи терміном до 2 років або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі терміном до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років.
  • А при передачі матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора передбачене покарання - штраф до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170000 грн.) або позбавлення волі терміном від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років та з конфіскацією майна.
  • Добровільне обіймання громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно- господарських функцій, у незаконних органах влади або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території. Карається позбавленням волі терміном від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
  • Організація та проведення заходів політичного характеру та/або здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором, та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, активна участь у таких заходах. Позбавлення волі терміном від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
  • Добровільне обіймання громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, а також добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора чи надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань України. Позбавлення волі терміном від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Також законопроекти дозволять ліквідацію юридичних осіб, уповноважені особи яких співпрацювали з державою-агресором, і встановлює додаткові правові підстави для ліквідації політичних партій, громадських, благодійних або релігійних організацій, професійних спілок та громадських формувань, уповноважені особи яких здійснювали таку співпрацю.

Раніше APnews вже писав, що у "Слузі народу" запропонували карати в'язницею за заперечення російської агресії.

Новини партнерів

"Аталанта" - "Реал" 0:1. Прикра поразка італійців в меншості
"Слуги" вимагали перевести Стерненка в київське СІЗО, а потім "передумали" - фото