Штраф 42,5 тисяч гривень і в'язниця: депутати хочуть посилити покарання за проникнення в зону ЧАЕС

Штраф 42,5 тисяч гривень і в'язниця: депутати хочуть посилити покарання за проникнення в зону ЧАЕС
Читать на русском

Законопроєкт підтримали 269 парламентаріїв.

Верховна Рада України готується ввести кримінальну відповідальність і великі штрафи за незаконне проникнення в зону відчуження.

Як повідомляє APnews, народні депутати в п'ятницю, 2 липня, підтримали за основу відповідний законопроєкт №4156. "За" проголосували 269 парламентаріїв.

Урядовий закон передбачає, що проникнення в зону відчуження або зону безумовного відселення без дозволу, або самовільне поселення в них, або знищення, пошкодження або перенесення знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначених зон каратимуть штрафами або обмеженням волі на строк від одного до трьох років.

Так згідно з документом, розмір штрафу складе від 1 тисячі до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17 - 42,5 тисячі гривень.

Крім того, переміщення будь-яким способом за межі зони відчуження чи зони безумовного відселення без надання передбаченого законом дозволу або проведення дозиметричного контролю харчових продуктів рослинного і тваринного походження, промислової або іншої продукції, тварин, риби, рослин або будь-яких інших об'єктів також карається штрафом або обмеженням волі.

При цьому дії, зазначені вище, вчинені службовою особою або повторно, а також якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Раніше APnews повідомляв, депутати посилили відповідальність за домашнє насильство.

Новини партнерів

Президента просять нагородити форварда Артема Бєсєдіна орденом "За Мужність"
УЄФА анулював квитки британських фанатів за день до футбольного матчу Україна-Англія