Шпаргалка студента. ТОП-10 вакансій для заробітку без відриву від навчання

Шпаргалка студента. ТОП-10 вакансій для заробітку без відриву від навчання
Читать на русском

Чи не найбільша зарплата змушує багатьох студентів шукати альтернативні способи заробити.

Карантинне літо поступово добігає кінця, і восени школярі та студенти знову відправляться на навчання. Цю інформацію у розмові з нами вже встиг підтвердити заступник міністра освіти Ігор Гарбарук. А це означає, що вже у вересні численні першокурсники зіткнуться в тому числі і з вкрай невеликими стипендіями.

Наразі мінімальний розмір стипендії для студентів університетів дорівнює 1 300 гривням на місяць. Максимальна ж стипендія - 2 720 гривень, саме стільки отримують стипендіати Президента України. Чи потрібно говорити, що такої суми категорично не вистачає для нормального життя. Саме тому багато студентів після початку навчання займаються активним пошуком підробітку. Редакція APnews підготувала добірку з 10 найпопулярніших варіантів роботи для студентів.

Офіціант або бармен

Традиційно вважається, що саме робота в сфері громадського харчування вважається студентською роботою. В першу чергу через те, що ніяких особливих навичок від офіціанта не потрібно. При цьому фізичне навантаження на подібній роботі вкрай серйозна, адже всю зміну доводиться проводити на ногах. Саме тому для подібної роботи найкраще підходять молоді люди. Зарплата, до слова, також досить конкурентна і в середньому стартує з 10 000 гривень в місяць. На одному з найбільших сайтів оголошень в Києві зараз розміщено 61 оголошення.

Працівник фаст-фуду

В якомусь сенсі ця робота перетинається з попередньою, але тут крім роботи з людьми (на касі) також є вакансії для роботи в кухонному блоці, з обслуговування залу або прибирання підсобних приміщень і прилеглої території. З мінусів варто відзначити серйозне фізичне навантаження, штрафи за різні провини (наприклад, за запізнення). З плюсів - при схожому рівні зарплати (від 10 000 гривень на місяць) у працівника фаст-фуду з'являється перспектива кар'єрного росту. Правда, в Києві, наприклад, вакансій в фаст-фуді трохи, так що розраховувати тільки на цю роботу не варто.

Персонал на масових заходах або в клубах

З усіх варіантів заробити, які не вимагають особливих навичок, робота на масових заходах або в клубах - самий нерегулярний. Додаткові співробітники в клубах найчастіше потрібні у вихідні, ну а найрізноманітніші фестивалі не тривають весь рік. Але і оплата за зміну виходить цілком гідною. Так, нічна працівниця гардеробу в клубі отримує 500 гривень за зміну. Ну і для того, щоб підробляти таким чином потрібно "тримати руку на пульсі" - регулярно стежити за появою варіантів.

Працівник сервісу доставки

Ще один спосіб заробити, не маючи особливих навичок. Все, що потрібно для роботи кур'єром - смартфон, на який ви встановите додаток для роботи. Для цієї роботи навіть необов'язково мати свій засіб пересування. Та й на велосипеді, наприклад восени і взимку, особливо не наїздишся. У чому плюс такої роботи, крім того, що головною вимогою для неї є вміння ходити? Можна самостійно вибирати час і навантаження, припиняючи працювати, коли є інші справи або плани. Що стосується грошей - кожне виконане замовлення принесе вам близько 60 гривень.

Промоутер

На подібній роботі також вкрай серйозні вимоги до фізичного стану працівника. Все-таки від 4 до 8 годин доводиться проводити на ногах. Та й працювати доведеться в дуже різних погодних умовах. З плюсів - можливість самому формувати робочий графік. Але все одно подібна робота не для всіх - платять мало, а часу і душевних сил забирає багато. Зараз у столиці є 28 вакансій на роботу промоутером. Зарплата за одну зміну варіюється в районі 500-600 гривень; в середньому за місяць виходить близько 9 000 гривень.

Оператор call-центру

Раз вже ми заговорили про навантаження на психіку і витрати душевних сил, не згадати роботу оператором call-центру не можна. Тут доведеться регулярно обдзвонювати величезні бази клієнтів, а також нерідко стикатися з неадекватною реакцією клієнтів. Також варто пам'ятати, що всі ваші розмови записуються, і за будь-якої "косяк" можна отримати штраф. З плюсів - частина вакансій (а зараз по всій Україні пропонується 83 вакансії) дозволяє працювати віддалено. А ще, якщо у вас вийде успішно працювати в call-центрі, ви отримаєте безцінний досвід. Середній рівень зарплати в цій сфері - близько 11 500 гривень.

Офіс-менеджер

Дуже оманлива робота, яка на перший погляд не вимагає від здобувача ніяких особливих навичок. Насправді при виборі роботи офіс-менеджером потрібно розуміти, що від ваших старань залежить нормальна робота всього офісу. Не дивно, що на цю посаду намагаються брати співробітників з вищою освітою. Але якщо ви студент-філолог (рідше - економіст), у вас теж вийде влаштуватися на цю посаду. Середня зарплата у офіс-менеджера - близько 10 000 гривень в місяць. Всього по Україні налічується 81 така вакансія, а в Києві - 14 вакансій.

Працівник клінінгового центру

Ще одна робота, для якої не потрібно ніяких особливих навичок. Досить вміти поводитися з побутовою технікою і миючими засобами. З вимог - наявність санітарної книжки і надання паспортних даних (забезпечує безпеку хазяйських речей або заощаджень). Працювати можна або в клінінговій компанії, або взагалі працювати самостійно - в будь-якому випадку можна вибудувати для себе гнучкий графік. А це безсумнівний плюс для студента. Правда, і без мінусів теж не обходиться - далеко не всі клієнти поводяться з повагою. Зараз по всій Україні є 12 вакансій, а середня зарплата - близько 10 000 гривень.

Співробітник в Instagram

Ще одна професія, яка поряд з оператором call-центру дозволяє працювати віддалено. Обов'язки для такої професії сформулювати важко - уважно читайте опису вакансій, але частіше за все мова йде про роботу SMM-фахівцем. За таку роботу в середньому можна отримувати близько 15 000 гривень в місяць. Та й проблем з пошуком роботи не передбачається - зараз по всій Україні є більше 80 вакансій, пов'язаних з роботою в Instagram.

Копірайтер

Ця робота ідеально підходить для філологів, оскільки має на увазі роботу з текстами. Причому крім рекламних текстів можна стати і контент-менеджером, тобто в широкому сенсі - відповідати за наповнення сайту або чийогось блогу. Це черговий варіант, при якому дозволяється працювати віддалено. Прямо зараз в Україні є 22 вакансії на посаду копірайтера. А середня зарплата в цій сфері - близько 9-11 000 гривень.

ВакансіяЗаробітна платня
Офіціант або барменблизько 10 000 гривень
Працівник фаст-фудублизько 10 000 гривень
Персонал на масових заходахблизько 500 гривень за зміну
Працівник сервісу доставкиблизько 60 гривень за одне замовлення
Промоутерблизько 9 000 гривень
Оператор call-центрублизько 11 500 гривень
Офіс-менеджерблизько 10 000 гривень
Працівник клінінг-центрублизько 10 000 гривень
Співробітник в Instagramблизько 15 000 гривень
Копірайтерблизько 9-11 000 гривень

Так виглядає ТОП-10 професій, які відмінно підходять для підробітку у студентів. При цьому варто відзначити, що в 2020-му році через пандемію коронавіруса серйозно змінилися пріоритети при пошуку співробітників - досить багато вакансій дозволяють працювати дистанційно. А в червні цього року, наприклад, за роботу "на удальонці" навіть платили в середньому більше - приблизно на 25%. Так що незалежно від міста, в якому ви будете вчитися, у вас не буде особливих проблем при пошуку підробітку.

Читайте також:
"Терорист-святий дух" хотів володіти світом: Поліція розкрила резонансні деталі затримання Сухроба Карімова
Київському терористу Карімову в 10 років поставили діагноз "олігофренія", - Геращенко

Новини партнерів