Шмигаль заявив, що Україна продовжить співпрацю з МВФ після відставки глави НБУ Смолія

Шмигаль заявив, що Україна продовжить співпрацю з МВФ після відставки глави НБУ Смолія
Читать на русском

У МВФ на відставку глави НБУ Якова Смолія відреагували напружено

Кабінет міністрів Україні продовжить співпрацю з МВФ та Європейським союзом після відставки відставки голови Національного банку Якова Смолія. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

За словами прем'єра, відставка глави НБУ серйозно не вплинула на відносини України з міжнародними партнерами, однак МВФ напружено відреагував на відставку Якова Смолія.

"МВФ відреагував напружено, але стримано. Ми продовжуємо співпрацю. Міністр фінансів мав розмову з МВФ вчора. У п’ятницю я спілкувався з віце-президентом Єврокомісії. Вже найближчим часом ми сподіваємося підписати з ЄС меморандум про надання чергового траншу макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро", - сказав прем'єр.

Шмигаль додав, що уряд конструктивно працював та продовжить працювати з керівництвом НБУ і зміна очільника регулятора не вплине на стабільність гривні.

"На спільних нарадах ми розробляли економічну політику щодо виходу з кризи. І результатом цієї роботи стало поступове зниження облікової ставки НБУ до 6%. Підкреслю, законодавство України виписано так, що заміна особистості керівника Нацбанку не вплине на стабільність національної валюти", - сказав він.

Як повідомляв APnews раніше, Рада відправила у відставку главу НБУ Смолія.

Читайте також:

Новини партнерів

В Україні за добу знову зафіксували понад 900 випадків COVID-19
Зґвалтування у Кагарлику: суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у знущанні над жінкою