Шмигаль розповів, хто буде фінансувати космічного "супутника Зеленського"

Шмигаль розповів, хто буде фінансувати космічного "супутника Зеленського"
Читать на русском

Роботи зі створення "Січ-2-1" розпочалися ще у 2013 році.

Український уряд затвердив постанову "Деякі питання створення космічної системи "Січ-2-1"". Фінансувати це будуть за рахунок держбюджету та коштів проекту "Циклон-4".

Відповідний документ схвалив Кабмін під час засідання 7 квітня, передає APnews.

Передбачається, що на завершення "Січ-2-1" підуть кошти залишку кредитних ресурсів, залучених під державні гарантії для реалізації проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4".

Відповідно до постанови, "поточний завершальний стан робіт як у космічному, так і наземному сегментах космічної системи підтверджується затвердженим ДКА Генеральним графіком створення космічної системи "Січ-2-1" з встановленим терміном запуску космічного апарата "Січ-2-1" - грудень 2021 року".

Крім того, у пояснювальній записці сказано, що роботи зі створення "Січ-2-1" розпочалися ще у 2013 році в рамках виконання заходів Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013-2017 роки.

У 2015 році ДП КБ "Південне" зобов'язалось виготовити космічний апарат "Січ-2-1" за рахунок власних коштів у 98 млн грн.

За словами глави Кабміну Дениса Шмигаля, "цього року Україна планує запустити свій власний супутник дистанційного зондування землі "Січ-2-1".

Крім того, прем'єр-міністр зазначив, що відповідною постановою врегульовуються юридичні та фінансові питання, які дозволять реалізувати проект.

Він також додав, що український супутник дозволить моніторити надзвичайні ситуації, поставити на моніторинг надрокористування та реалізацію інфраструктурних об'єктів.

"За допомогою власного супутника можна проводити моніторинг надзвичайних ситуацій, здійснювати контроль агропромислового комплексу, дотримання правил надрокористування, екологічний моніторинг, виконання інфраструктурних проектів", - наголосив глава Кабміну.

Як повідомляв APnews, Зеленський заявив, що у 2021 році Україна запустить в космос власний супутник.

Новини партнерів

Степанов запевняє, що Україна повністю переможе коронавірус до кінця 2021 року
Казус дня. У Туреччині на зустрічі президента керівницю Єврокомісії залишили без стільця