Шмигаль пояснив, як будуть знімати карантинні обмеження через коронавірус

Шмигаль пояснив, як будуть знімати карантинні обмеження через коронавірус
Читать на русском

Прем’єр розповів, що у світі є три сценарії, як жити в умовах пандемії

Завдяки поступовому зняттю обмежень, які ввели у зв’язку з поширенням коронавірусу, можна буде контролювати ситуацію з захворюваністю в Україні та локалізувати випадки спалахів у разі їх виникнення. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Мені пишуть численні повідомлення та листи з проханням прискорити процес виходу України з карантину. Цілком розумію причини звернень. Але я також усвідомлюю відповідальність влади за життя і здоров'я українців. Адже на початку травня ми очікуємо пік захворювання, який ми повинні пройти, щоб почати процес ослаблення обмежень", - вказав він.

Прем’єр розповів, що у світі є три сценарії, як жити в умовах пандемії.

"Перший - це йти жорстким шляхом. Залишати все закритим, як це робить Сінгапур або Туреччина. На період священного для мусульман Рамадан турецькі власті вводять комендантську годину на вихідних, дозволяючи виходити в найближчі магазини тільки з 9 до 14 годин. Такий сценарій точно не для нас", - додав Шмигаль.

Він вказав, що одним зі сценаріїв є запуск адаптивного карантину з переходом до нових соціальних норм життя.

"І третій сценарій - це не вибирати між здоров'ям і економікою, а запускати адаптивний карантин з переходом до нових соціальних норм життя, як це робить більшість країн, зокрема Чехія і Польща, динаміка захворювань на яких схожа на ситуацію в Україні", - підкреслив Шмигаль.

Як повідомляв APnews раніше, карантин в Україні введено до 11 травня, після чого обмеження цілком можуть бути переглянуті.

Новини партнерів

Туристична галузь України втратить 1,5 мільярди доларів через коронавірус, - Кабмін
Кличко пострибав через подовжувач і подубасив грушу в КМДА. Відео