Школярів більшає, проблем не меншає: Жданова розповіла, що заважає вчитись дистанційно дітям з окупованих територій

Школярів більшає, проблем не меншає: Жданова розповіла, що заважає вчитись дистанційно дітям з окупованих територій
Ексклюзив
Читать на русском

За її словами, освітні центри Донбасу та школи з дистанційним навчанням - єдині майданчики, де можуть зустрітись люди з різних боків лінії фронту

Виконавчий директор громадської організації "Фонд "Відкрита політика" Ірина Жданова розповіла, що у навчанні дітей з окупованих територій головними проблемами є відсутність інтернету та українського телебачення. Про це повідомляє кореспондент APnews.

"Головними проблемами є відсутність кабельного інтернету, особливо в прифронтових зонах, там не те що кабельного інтернету немає, там немає і мобільного дуже часто зв’язку, телебачення теж відсутнє українське часто, телеуроки недоступні. Звичайно, що великою потребою є ліцензійні платформи і національна онлайн-платформа, яка теж ще не запущена", - сказала Жданова.

Ще одним питанням вона назвала оплату роботи вчителів, оскільки для екстернатного навчання це не передбачено. За її словами, на непідконтрольних територіях все більше дітей перейшли на дистанційне навчання в Україні.

"Окремим питанням є фінансування вчителів, які здійснюють це навчання. На жаль, екстернатне навчання вчителям не оплачується. Одночасно, якщо проаналізувати цифри, яка динаміка навчання дітей, які навчаються на екстернаті і дистанційно в школах на непідконтрольних територіях, то вона вражає. Я хочу привести цифри в Луганській області, де на екстернаті навчалось у 2014 році 21 дитина в 678 школах, в 2019 році вже було 900 школярів, у 2020 році вже було 1043 школяра з тимчасово окупованих територій. Навіть порівняно з минулим роком, в цьому році на третину збільшилась кількість учнів, які навчаються на екстернаті. Одночасно зменшується кількість навчальних закладів. Якщо в 2014 році було 678 шкіл, то в цьому - 276 навчальних закладів", - підкреслила виконавчий директор громадської організації "Фонд "Відкрита політика".

За її словами, освітні центри Донбасу та школи з дистанційним навчанням - єдині майданчики, де можуть зустрітись люди з різних боків лінії фронту.

"Підтримка державної гарячої лінії безумовно сприятиме спілкуванню з молоддю з непідконтрольних територій і власне це, на моє глибоке переконання, сприятиме розбудові мостів миру. Бо ці освітні центри Донбасу, Криму, школи, де навчаються дистанційно і в екстернаті діти, - це фактично єдині такі майданчики, де можуть зустрітись батьки, діти, молодь по два боки лінії фронту, і вести певний діалог, чути один одного. Основним інструментом інтеграції має бути саме освіта", - наголосила Жданова.

Як повідомляв APnews раніше, начальник головного управління вищої освіти Світлана Кретович розповіла, що діти з окупованих територій будуть вступати до вищих навчальних закладів за спрощеною процедурою та без самоізоляції.

Новини партнерів

"Севілья" - "Інтер": де дивитися онлайн фінал Ліги Європи
Прощання з легендарним вченим Борисом Патоном відбудеться 22 серпня