Школярам хочуть заборонити гаджети: психолог розповіла, як телефони шкодять дитячій психіці

Школярам хочуть заборонити гаджети: психолог розповіла, як телефони шкодять дитячій психіці
Ексклюзив
Читать на русском

Найбільше використання мобільних пристроїв шкодять умінню дитини концентруватися.

В Україні можуть на законних засадах заборонити школярам користуватися мобільними пристроями під час навчання. Відповідну ініціативу вже зареєстрували у парламенті.

Редакція APnews поспілкувалася з психологом Іриною Басистою, щоб з'ясувати, як використання гаджетів шкодить психіці дитини і чи дійсно це заважає навчальному процесу.

За словами психолога, найбільше використання мобільних пристроїв шкодять умінню дитини концентруватися.

"Гаджети впливають на мозок дорослої людини, особливо на дитячий. Використання їх впливає на концентрацію уваги, в першу чергу. Є дослідження, що якщо раніше мозок утримував увагу 8 секунд, то зараз він утримує увагу 3 секунди.

Якщо говорити саме про дітей, у яких пізнавальні процеси та концентрація уваги ще формуються, починаючи з найменших і до 4-го класу… До цього часу навик концентрації уваги ще не сформований, і гаджети тоді заважають цьому формуванню.

Якщо дитина не може сконцентруватися, то вона не може нормально сприйняти і обробити отриману інформацію. Саме ці фактори потрібні для ефективного навчання, щоб утримувати і користуватися цією інформацією, яку діти отримують в школах. Також це впливає на короткострокову пам'ять і довгострокову пам'ять", - пояснила Ірина Басиста.

На думку психолога, прийняття згаданого законопроекту змінить не лише життя сучасних дітей, але й вчителів та батьків.

"Щодо законодавчої ініціативи. Така заборона більше вплине на дорослих, які повинні будуть постійно контролювати невикористання гаджетів дітьми у школі. На мою думку, в першу чергу відповідальність за це, в першу чергу, має бути покладена на батьків. Хто авторитет для дитини? Звісно, що це батьки, в першу чергу.

Зараз існує дуже багато скарг щодо того, що діти 2-3х класів неконтрольовано користуються гаджетами", - зазначила вона.

Психіка та свідомість дитини суттєво відрізняється від дорослої, тому навіть частий і довготривалий перегляд мультфільмів може справляти негативний ефект.

"Впливає на дитячу психіку не лише сам факт користування такими приладами, а і те, що діти споглядають у соціальних мережах та інтернеті.

Психіка дитини суттєво відрізняється від психіки дорослого. Те, що дитина може сприймати і як сприймати в міру своєї обмеженості і життєвої некомпетентності. Звичайно, що на дитячу психіку впливають сюжети, які можуть налякати. Також сюжети сексуального характеру, які дитина не може сприймати і фільтрувати адекватно в силу розвитку свого мозку.

Навіть перегляд мультфільмів негативно впливає на концентрацію дитячої уваги. Це відбувається через швидкий змін картинки, вплив кольорових сигналів та рекламу. Для дитини це велике додаткове навантаження", - розповіла Ірина Басиста.

Варто зазначити, що використання гаджетів впливає і на прояв агресії, в залежності від того, яку інформацію і в якій кількості буде споглядати дитина.

На запитання щодо того, з якого віку більш-менш безпечно дозволяти дитині збільшувати час використання мобільних пристроїв, психолог відповіла:

"Так чи інакше ми живемо в цифровому світі, наповненому соціальними мережами і це все можна дозволяти і розширювати лише в підлітковому віці, але знову ж таки – під контролем і домовленостями дорослих. І це не має бути дві години підряд, це не має бути перед сном".

Як повідомляв APnews, психотерапевт заявив, що переведення годинників в період коронавірусу сприйметься особливо важко.

Новини партнерів

Від 30 до 150 тисяч доларів: у скільки обійшлась депутатам передвиборча агітація в Facebook
У Києві фура розкидала бригаду дорожників: відео