Школа тисне на батьків через COVID-19: куди потрібно скаржитися

Школа тисне на батьків через COVID-19: куди потрібно скаржитися
Ексклюзив
Читать на русском

Все більше батьків стикаються з тиском шкіл через COVID-19. Як цьому запобігти?

4 листопада голова МОЗ Максим Степанов заявив про збільшення кількість скарг батьків на тиск шкіл через COVID-19. Що робити у цих випадках? Куди скаржитися? Для роз'яснення ситуації редакція APnews звернулася за коментарем до екс-глави МОН Лілії Гриневич.

Про яку проблему йде мова?

За словами глави МОЗ Максима Степанова, багато українців скаржаться на вимоги шкіл підписувати інформаційну згоду по COVID-19.

«Це самодіяльність і такі згоди не передбачені жодним нормативним актом. Звертаю увагу батьків, що ніхто не може змусити вас підписувати такі інформаційні згоди ", - заявив міністр охорони здоров'я.

У зв'язку з цим виникає закономірне питання: куди треба скаржитися?

Куди треба скаржитися?

Екс-глава МОН Лілія Гриневич погодилася з тезою Степанова про неприпустимість примусу з боку шкіл щодо батьків.

«Нікого нічого не можна змусити підписувати. Уряд має встановити чіткі норми при яких школа може функціонувати. Всю відповідальність скинули на директора школи, не вказавши чітких параметрів у яких випадках школа повинна повністю перейти на дистанційну освіту. Це справа держави визначити чітко такі параметри, яким має бути показник захворюваності в школах, щоб визначити, що вона йде на карантин», - заявила екс-міністр.

Якщо ж батьків все ж змушують підписувати подібні заяви, Лілія Гриневич порадила звертатися до органів управління освіти.

«Якщо це дійсно правда, що їх змушують щось таке підписувати, то тоді директор підписує свій контракт і є підзвітним органу управління освіти цієї місцевості», - зазначила екс-глава МОН.

Раніше APnews повідомляв, дистанційне навчання збільшує нерівність українців.

Серії пенальті виповнилося 50 років. ТОП-5 унікальних "лотерей" в історії футболу
Байден слабший за Трампа - якщо він переможе на виборах, Росія стане сильнішою - політолог

Новини партнерів