Щоб оскаржити штраф за відсутність маски, потрібно заплатити в два рази більший судовий збір - адвокат

Щоб оскаржити штраф за відсутність маски, потрібно заплатити в два рази більший судовий збір - адвокат
Ексклюзив
Читать на русском

Важливо врахувати ще й те, що постанова на порушника складається на місці вчинення правопорушення. При чому штраф може стягуватися виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

З завтрашнього дня українців почнуть штрафувати за відсутність захисної маски або респіратора в громадських місцях і транспорті. Законом передбачені штрафи від 170 до 255 гривень.

І щоб оскаржити цей штраф (якщо вам його випишуть і ви будете з ним не згодні), потрібно буде заплатити судовий збір, який становить суму в два рази більшу за суму самого штрафу. Про це в коментарі APnews розповів адвокат Ярослав Гришин.

"У випадку, якщо особа незгодна із допущеним правопорушенням або розміром штрафу, про це необхідно заявляти під час складання постанови про адміністративне правопорушення. У такому випадку, особа, яка складає постанову зобов’язана скласти протокол про адміністративне правопорушення, який є додатком до постанови. Необхідно обов’язково вимагати вручення одного екземпляру постанови", - пояснив експерт.

Та пояснив, що в подальшому протягом 10 днів таку постанову можна оскаржити, звернувшись до місцевого загального суду. Але за подання позовної заяви про скасування таких постанов треба сплачувати судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 420,40 грн.). Таким чином сума судового збору перевищує суму штрафу.

"Незважаючи на це, у випадку незгоди із допущеним правопорушенням вважаю, що ці штрафи необхідно оскаржувати в судовому порядку. Але все одно закликаю всіх відповідально ставитися до оточуючих та дотримуватися всіх протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України коронавіруної хвороби", - наголосив Ярослав Гришин.

Що варто знати про штрафи

Нагадаємо, з 21 листопада набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Змінами встановлюється адміністративна відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Відповідальність за таке правопорушення передбачена у вигляді штрафу у розмірі від 170 до 255 гривень.

Адвокат наголосив, що розгляд таких справ покладено на:

  • уповноважених посадових осіб органів місцевого самоврядування
  • уповноважених працівників Національної поліції
  • уповноважених осіб органів державної санітарно-епідеміологічної служби.

Ніхто інший вимагати сплати штрафу від вас не може.

Важливо врахувати ще й те, що постанова на порушника складається на місці вчинення правопорушення. При чому штраф може стягуватися виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Читайте також:
ТОП-5 міфів про медичні маски, в які ми всі ще віримо
Уряд на два тижні закриє українців по домівках на Новий рік та Різдво
Опозиція Білорусі створила нову координаційну раду - заява

Новини партнерів