Що зміниться для українців з 1 серпня: карантин по-новому, тарифи на газ і електронні лікарняні

Що зміниться для українців з 1 серпня: карантин по-новому, тарифи на газ і електронні лікарняні
Ексклюзив
Читать на русском

Більш того, очікується підвищення курсу долара, а абітурієнти повинні бути готові до здачі творчих конкурсів. Але і це ще не все!

Українців з 1 серпня 2020 року чекає ряд змін. Зокрема, в силу вступлять нові правила карантину, зміниться ціна на газ, а "лікарняні" стануть електронними. Більш того, очікується підвищення курсу долара, а абітурієнти повинні бути готові до здачі творчих конкурсів.

Про те, що зміниться і до чого готуватися - розповідає редакція APnews.

Карантин зміниться

З 1 серпня міста і регіони України будуть ділитися на 4 зони, в залежності від показника захворюваності COVID-19. Так, найперша і "найпростіша" - зелена зона. Зона з самими "суворими" обмеженнями - червона. Ще буде жовта і помаранчева зони.

"Зелена зона" - це загальнообов'язкові вимоги, серед яких:

  • не можна заходити в громадські будівлі без маски,
  • потрібно дотримуватися соціальну дистанцію,
  • мити руки і обробляти їх антисептиком,
  • не більше однієї людини на 5 квадратних метрів.

Жовта - це "буферна зона", яка не сильно відрізняється від "зеленої" за обмеженнями, але стає попереджувальною. В цьому періоді заборонено відвідувати будинки престарілих, лікарні, соціальні установи.

Червона - це критична, в якій закривається все, як у нас було в березні-квітні на території всієї держави. При цьому визначення тієї чи іншої зони для регіону буде залежати від рівня захворюваності, наповненості пацієнтами лікарень, кількості зроблених тестів і так далі. І якщо один з цих критеріїв буде перевищувати норму протягом 5 днів, регіон перейде в іншу зону - зелена в жовту, жовта в помаранчеву і так далі.

Що зміниться для українців з 1 серпня: карантин по-новому, тарифи на газ і електронні лікарняні

Газ подорожчає

У порівнянні з цінами на липень 2020 року, ціни з 1 серпня зростуть на 0,2-0,4% в залежності від умов поставки. Пов'язано це з тим, що в Україні перестануть регулювати тариф на газ для населення. Більш того, українці з серпня обиратимуть собі постачальника газу. Далі - докладніше.

Вже з 1 серпня скасовується постанова про накладення спеціальних обов'язків на "Нафтогаз", і ціни будуть формуватися відповідно до ринкових котирувань на біржі. Поки вони формуються так: вибирається найменше з чотирьох значень. При цьому, фактично, так чи інакше, всі ці параметри пов'язані з імпортом.

Простіше кажучи, поки діє тариф, а з серпня буде діяти ціна, тому що тариф відрізняється від ціни саме тим, що він встановлюється, в даному випадку, Кабміном.

Також українці зможуть вибирати собі постачальника блакитного палива. Але, в разі чого, завжди можуть купити газ у "Нафтогазу", так як його Кабмін визначив постачальником "останньої надії". У тому ж "Нафтогазі", наприклад, відзначали, що ціни будуть залежати від умов поставки.

Компанія пропонує газ для промисловості за ціною 2 982,00 - 3 474,00 грн/тис. куб. м, без ПДВ і витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами.

Як відзначають експерти, можливість вибору свого постачальника - таке собі задоволення, так як, не дивлячись на заяви керівництва "Нафтогазу" про "вільному ринку" для населення, компанія все одно продовжує контролювати 100% ресурсів.

Читайте також:

Курс долара буде рости

Про це заявляють всі експерти в області економіки. У липні в Україні призначили нового главу МВФ. Ним став Кирило Шевченко. За прогнозами, новий глава буде в більшій мірі співпрацювати з Зеленським та його урядом, що буде, так чи інакше, впливати і на деякі аспекти, пов'язані з банківською ставкою.

Зокрема, очікується підвищення курсу долара до того показника, який закладений в бюджеті - ближче до 29. Але економісти відзначають, що це буде швидше позитивною зміною, так як у Кирила Шевченка, на відміну від Якова Смолія, немає зацікавленості в інтересах фінансових спекулянтів, які зараз сидять в гривні.

Більш того, коли курс долара відрізняється від того, що закладено в бюджеті, держава втрачає сотні мільярдом гривень. Таким чином підвищення курсу долара - в плюс.

Читайте також:

Останній місяць для сплати податку за житло

Власники житла, що перевищує певний ліміт, повинні заплатити податок за "перевищення" того самого ліміту. Так, платити за квартиру до 60 квадратів і за будинок до 120 не потрібно, а ось за кожний наступний метр держава стягує податок. Наприклад, якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде нарахований за 20 кв. м.

Розмір податку встановлюють своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об'єднаних територіальних громад. У 2020 році максимальна ставка - 70,84 грн за кв. м.

Так, повідомлення про необхідність сплатити податки повинні були прийти до 1 липня 2020 року. І оплатити їх потрібно протягом 60 днів, а отже - до 1 вересня.

У абітурієнтів - творчі конкурси

C 1 по 22 серпня для абітурієнтів будуть проходити вступні екзамени та творчі конкурси на контрактну форму навчання.

Як повідомили в МОН, реєстрація на вступний іспит або творчий конкурс не замінює подачі заяви до вузів. Але варто зазначити, що під час реєстрації і проходження вступних екзаменів та творчих конкурсів абітурієнти не повинні надавати результати ЗНО.

Реєстрація на вступні екзамени та творчі конкурси повинна початися не пізніше ніж 24 липня в усіх установах вищої освіти.

Читайте також:

"Укрзалізниця" може повністю відновити пасажирське сполучення

Про це раніше заявляв виконувач обов'язків голови правління Іван Юрик. На сьогоднішній день відновлено рух більше половини потягів далекого прямування і електричок.

Більш того, перевізник відновив продаж 100% місць в поїздах, які їдуть до Києва. При цьому, в разі здійснення перевезення в регіон, в якому не застосовується ослаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50% кількості місць.

В УЗ відзначили, що якщо в серпні кількість захворювань коронавірусу піде на спад, то буде повноцінно відновлено залізничне сполучення з усіма регіонами. Станом на кінець липня курсують 17 регіональних поїздів. З їх списком можна ознайомитися тут.

Запуск електронних лікарняних

Електронні лікарняні в Україні можуть повноцінно запрацювати вже в серпні. Зараз понад 700 медзакладів тестують цю систему. Так, спочатку будуть електронні лікарняні і звичайні разом. Сама система електронних лікарняних на перших етапах буде працювати в тестовому режимі, щоб перехід був поступовим, а не "шоковим".

За словами глави МОЗ Максима Степанова, незабаром повинен з'явитися і електронний реєстр лікарняних. При цьому міністр зазначив, що раніше Міністерство охорони здоров'я на закупівлю паперових листків "непрацездатності" витрачав щорічно понад 4 млн грн.

Нагадаємо, запуск електронних лікарняних повинен був відбутися ще на початку квітня.

Google заборонить рекламу для стеження за людьми

Ну і наостанок - з 11 серпня 2020 року в усіх країнах світу будуть застосовуватися правила, що стосуються заборони на рекламу товарів і послуг, призначених для спостереження або спостереження за іншою людиною.

До такої реклами відносяться програми для відстеження повідомлень, дзвінків і GPS, і пристрої, такі як камери і диктофони, які відкрито позначені як шпигунські. Про таке рішення раніше заявив Центр правил реклами Google.

Читайте також:
Google заборонить рекламу для стеження за людьми

Новини партнерів

Мер Києва Кличко прийшов в КМДА на милицях через серйозну травму ноги
В Україні запрацюють дитячі табори: в МОЗ назвали дату