Що таке пульсоксиметр та навіщо МОЗ рекомендує українцям його купити в розпал пандемії

Що таке пульсоксиметр та навіщо МОЗ рекомендує українцям його купити в розпал пандемії
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews розбиралася, що це за прилад і кому він дійсно необхідний під час пандемії з лікарем-інфекціоністом.

На тлі масового поширення COVID-19 та чергових антирекордів за кількістю хворих, МОЗ рекомендувало українцям придбати пульсоксиметр - прилад, який показує рівень насичення капілярної крові киснем.

Редакція APnews розбиралася, що це за прилад і кому він дійсно необхідний під час пандемії з лікарем-інфекціоністом, стратегом та консультантом з управління змінами Вадимом Арістовим.

Що таке пульсоксиметр?

Інфекціоніст Вадим Арістов пояснив, що у різні моменти скорочення серця рівень кисню в організмі людини відрізняється і це впливає на колір капілярної крові, що і дає пристрою можливість визначити її насичення киснем.

“Пульсоксиметр - пристрій, який одягається на кінчик пальця і завдяки спалахам світла перевіряє насичення крові киснем. Відповідно, чим більше у крові кисню, тим більше насичується колір”.

Кому потрібен прилад?

Через величезну кількість хворих коронавірусом та високий відсоток зайнятих лікарняних ліжок все більше людей будуть лікувати COVID-19 вдома.

Арістов пояснив, що при домашньому лікуванні для пацієнтів у стані середньої важкості вкрай необхідно знати рівень насиченості крові киснем, щоб вчасно відреагувати на дефіцит та повідомити про це лікаря.

На думку інфекціоніста, саме хворим на COVID-19 з середнім та середнім+ перебігом захворювання, які лікуються вдома, необхідно мати пульсоксиметр.

“Мова йде про те, що все більше людей з коронавірусом будуть лікувати вдома. Колись це було лише при легких ступенях, далі при середніх, а зараз йде мова про те, що ми близькі до іспанського сценарію, коли люди зі станом важчий за середній, все одно будуть чекати вдома, поки десь звільниться ліжко, або його звільнять саме під цього пацієнта і за ним приїдуть. Відповідно ці люди будуть мати важкі дні у поганому стані. В цьому випадку присутність медика мало що змінює, однак наявність кисню могла би полегшити перебіг хвороби. І от, щоб від сегментувати тих, у кого вже справді важкий стан від тих, у кого середній, чи середній+, відповідно, потрібен пульсоксиметр, щоб це не було за відчуття (госпіталізація - ред.), а це було за цифрами”, - пояснив Арістов.

При цьому він додав, що мова йде не про те, що пульсоксиметр повинен мати кожен українець, а про те, що його необхідно мати кожному хворому на COVID-19 з середнім+ перебігом захворювання.

500$ за лікарняне ліжко, або лікування вдома

На думку Вадима Арістова, медична система в Україні зараз фактично зламана та переповнена людьми, через що вчасно потрапити в лікарню з COVID-19 стає майже неможливим.

“Шанси потрапити в лікарню вчасно і бути там всередині маршрутизованим у правильну ланку, щоб там були необхідні лікарі, обладнання - такі шанси дуже невисокі”, - каже лікар.

Арістов зазначив, що вже є неофіційні дані про боротьбу за лікарняні ліжка та навіть про хабарі за госпіталізацію.

“Зараз вже лунає багато неофіційних сигналів, що лягти на ліжко у лікарні коштує близько 500 доларів - це хабар, щоб тебе госпіталізували. У певних містах є розповіді, що пацієнти самі захоплюють ліжка в лікарнях, барикадуються, тому посилюють охорону, щоб такого не було”, - додав він.

Як повідомляв APnews раніше, Степанов заявив, що в Україні ситуація з COVID-19 близька до катастрофи.

Читайте також:

Новини партнерів

Богдан заявив, що через люстрацію не став прем'єр-міністром або генпрокурором
Наступною мішенню терористів стане Великобританія - центр аналізу тероризму