Що потрібно знати, щоб не заразитись коронавірусом. Інфографіка APNEWS

Що потрібно знати, щоб не заразитись коронавірусом. Інфографіка APNEWS
Ексклюзив
Читать на русском

Міністерство охорони здоров’я дало поради, як мінімізувати ризик зараження

В Європі продовжує розповсюджуватись коронавірус, станом на вівторок, 10 березня, зафіксовано 15 114 випадків захворювання COVID-19. Наразі в Україні підтверджено один випадок зараження, проте Міністерство охорони здоров’я закликало українців утриматись від поїздок в Італію, де зареєстрована найбільша кількість хворих в Європейському регіоні, та дало поради, як мінімізувати ризик зараження.

Профілактика захворювання коронавірусом охоплює низку стандартних рекомендацій. Серед них:

- необхідність часто мити руки або обробляти їх засобами дезінфекції;

- під час кашлю або чхання слід прикривати рот та ніс паперовою хустинкою, щоб запобігти розповсюдженню інфекції. Здоровим необхідно уникати тісного контакту з тими, хто має гарячку та кашель;

- медики не рекомендують споживати сирі або недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження;

- необхідно ретельно мити овочі та фрукти;

- для зменшення ймовірності зараження коронавірусом важливо не відвідувати ферми та уникати диких тварин;

- слід утриматись від необов’язкових поїздок до країн, де зафіксовано спалахи коронавірусу.

Крім того, за наявності підвищеної температури тіла, кашлю чи утрудненого дихання, варто якнайшвидше звернутись до медичного закладу та повідомити лікарю попередню історію подорожей.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, що медичні маски не захищають від коронавірусу та інших інфекцій і призначені для тих, хто вже заразився, щоб зменшити відстань можливого поширення збудника інфекції.

Водночас респіратори затримують понад 90% мікрочастинок, тому допомагають збільшити шанс уникнути зараження. Респіратори необхідно вдягати так, щоб вони герметично прилягали до шкіри, попередньо помивши руки з милом чи використавши антисептичний засіб. Респіратор необхідно зняти, як тільки він стане вологим.

Також спеціалісти ВООЗ радять дотримуватись дистанції у громадських місцях, вона має бути принаймні 1 метр, адже саме на такій відстані хвора людина може розповсюдити вірус. Варто не торкатись руками очей, роту та носу, щоб не занести інфекцію, яка потрапляє з багатьох поверхонь. В ВООЗ закликали не забувати слідкувати за новою інформацію та рекомендаціями, які змінюються при поширенні епідемії.

Для тих, хто протягом останніх 14 днів відвідував регіони розповсюдження COVID-19, експерти ВООЗ надали окремі рекомендації, зокрема:

- необхідно залишатись вдома у самоізоляції, щоб не передати вірус іншим, навіть якщо наявні лише легкі симптоми;

- якщо зафіксовані підвищена температура, нежить, кашель чи ускладнене дихання, слід терміново звернутись по медичну допомогу, спершу - повідомивши лікаря телефоном.

Що потрібно знати, щоб не заразитись коронавірусом. Інфографіка APNEWS

Новини партнерів

В Києві за лютий прийдуть 25% знижки на опалення та гарячу воду
Після обстрілу бойовиками вантажівки на Донбасі збільшилася кількість жертв