"Щедрий" друг людини Зеленського та мільйонер-бізнесмен: що відомо про нового суддю КСУ Віктора Кичуна

"Щедрий" друг людини Зеленського та мільйонер-бізнесмен: що відомо про нового суддю КСУ Віктора Кичуна
Читать на русском

У декларації нового судді вказано, що він позичив понад півмільйона доларів третім особам, а також сам зберігає значні суми на банківських рахунках та готівкою

Рада призначила нового суддю Конституційного суду - Віктора Кичуна. "За" проголосували 241 народний депутат.

Про це APnews пише, стеживши за ходом засідання.

Відзначимо, що призначення відбулося завдяки голосам депутатських груп "За майбутнє" і "Довіра". Фракція "Слуга народу" дала тільки 205 голосів.

Друг людини Зеленського

Відомо, що Віктор Кичун - викладач і кандидат юридичних наук родом з Хмельницької області, раніше працював у банку. Деякі джерела повідомляють, що він - товариш представника президента Зеленського в Конституційному суді Федора Веніславська. Сам Веніславський підтвердив це в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Це - мій колега, який зі мною працював тривалий час. Він високий професіонал, порядна людина, тому я його рекомендував, фракція підтримала", - сказав Веніславський, запевнивши при цьому, що "конфлікту інтересів не буде".

Сам Кичун з трибуни Ради пообіцяв "стримувати" Конституційний суд.

"Якщо ви мене оберете, то у вас буде ще мінімум один прихильник стримування Конституційного суду. Я вважаю, що ми створили надмірну судову надінституцію, яка сьогодні фактично домінує в державі", - сказав новий суддя перед голосуванням.

Коротка біографія

В офіційній біографії Кичуна значиться, що він має також досвід роботи адвокатом.

Також він був головою юридичного управління, а пізніше членом правління і директором з правових питань та роботи з проблемною заборгованістю «Банку Кредит Дніпро" (до 2015 року). Також він зареєстрований як ФОП.

Має звання кандидата юридичних наук і понад 25 років досвіду роботи в сфері права.

Декларація

В декларації Кичуна за 2019 рік вказано, що він одружений та має сина. Володіє двома квартирами - у Києві та Харкові, а також ще три його квартири у Харкові наразі знаходяться на стадії незавершеного будівництва.

Кичун зберігає золото в злитках на суму понад 445000 грн, коштовні ювелірні вироби та годинник Paul Pikot вартістю понад 50000 грн.

Також він задекларував два автомобілі - VOLKSWAGEN СС та LEXUS RX350.

Вказано, що має акції у ПАТ Тепловозо-ремонтний завод.

Готівкою зберігає 52000 євро, 175000 доларів та 320000 грн. Вказано, що великі суми були позичені Кичуном третім особам - загальна сума понад півмільйона доларів.

Також він зберігає на банківських рахунках ще 670000 грн в сумі.

Крім того, він являється кінцевим бенефіціаром у ТОВ “Рекламні інновації”, ТОВ “Десіжн мейкін груп” (фірма консультування з питань комерційної діяльності й керування) та ТОВ “Центр підготовки Проект патріот” (приватні охоронні служби, обслуговування систем безпеки, проведення розслідувань).

APnews також писав, що суд дозволив УДО не пускати на роботу главу КСУ Тупицького.

Новини партнерів

Ввімкнули "Раду" і скандують "3704": "євробляхери" вийшли на протест під парламент - відео
Рада схвалила новий закон про розмитнення "євроблях" за 1000 євро