Евакуації з Китаю більше не буде - Скалецька

Евакуації з Китаю більше не буде - Скалецька
Читать на русском

Ще одної української рятувальної місії для евакуації громадян України з Китайської народної Республіки поки не планується.

Мови про ще одну українську рятувальну місію для евакуації громадян України з Китайської народної Республіки не йдеться – громадян, які мають бажання бути евакуйованими, може забрати місія іншої держави. Про це повідомила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

“У нас на сьогодні державою було прийняте рішення про виділення державних коштів, з державного резерву, на евакуацію громадян, і їх було поінформовано, що за ці кошти буде здійснюватись лише одна евакуація... Зараз лише 3 чи 4 особи виявили бажання на евакуацію, ведеться в першу чергу робота з МЗС щодо знаходження тих авіабортів, хто здійснюватиме евакуацію своїх громадян, для того, щоб приєднати наших до цього борту”, — сказала Скалецька.

За її словами, на сьогодні “більше стоїть завдання допомогти тим одиницям, які залишились, якщо вони ще матимуть бажання, знайти шляхи, як їх вивезти з Китаю”.

“Але на сьогодні питання про те, що це відбуватиметься безпосередньо в Україну, не стоїть”, — додала міністр.

Нагадаємо:

12 лютого Прем'єр-міністр Олексій Гончарук пояснив затримку з евакуацією українців з китайського Уханя

18 лютого міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів подробиці операції по евакуації громадян України та іноземців із КНР з Китаю в Україну

19 лютого літак, який має провести евакуацію українців та громадян ще десяти країн з міста Ухань, вилетів з Києва до Китайської Народної Республіки. Того ж дня, Держсекретар МЗС Андрій Заєць заявив, що на евакуацію в Ухані з’явилися всі 48 заявлених громадян України та 29 іноземців

20 лютого у мережі з'явилось перше відео з борту літака з евакуйованими українцями та близько 12-ої години літак з Уханя прибув до Харкова. У пасажирів та членів екіпажу авіарейсу не виявили жодних симптомів гострих респіраторних захворювань. Згодом, евакуйованих з Китаю автобусами з Харківського аеропорту повезли до селища Нові Санжари що на Полтавщині. В цей час, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко показав медичний центр, який прийме евакуйованих з китайського міста Ухань на карантин на 14 днів.

У Нових Санжарах у зв'язку з приїздом евакуйованих почалися сутички. Мешканці селища заблокували міст через Ворсклу. Згодом, палили шини та напали на правоохоронців. Дорогу до медцентру у Нових Санжарах силовики розчищали за допомогою БТР. Не обійшлося без постраждалих. Загалом, під час заворушень у Нових Санжарах постраждало 9 поліцейських і цивільний. Більшість нападників затримані. Через загострення ситуації у Нових Санжарах до Полтавської області терміново вилетів Гончарук.

Пізніше, водій-далекобійник, який перекривав дорогу своїм автомобілем під час протестів, розповів про мотиви своїх дій.

25 лютого повідомили, що через сутички у Нових Санжарах чотирьох підозрюваних відправили під варту.

Новини партнерів

Перший випадок зараження коронавірусом зафіксували у Румунії
В Бахрейні зросла кількість інфікованих на короновірус