Сергій Донцов: Замість руху до миру, до продовження мирного процесу, мирних переговорів, делегація України в ТКГ взяла курс на їх зрив

Сергій Донцов: Замість руху до миру, до продовження мирного процесу, мирних переговорів, делегація України в ТКГ взяла курс на їх зрив
Читать на русском

Сергій Донцов підкреслив, що на виході Україна замість руху до миру має дії ТКГ, спрямовані на зрив мирного процесу і переговорів.

Київ виконав передумову для переговорів з безпеки в ТКГ і опублікував текст зобов'язань України щодо припинення вогню.

Про це у своєму блозі на Korrespondent.net пише журналіст Сергій Донцов, передає "Перший Незалежний".

Текст відповідних зобов'язань опублікований на сайті Міністерства оборони України та РНБО 27 березня 2021 року.

"Дані зобов'язання посилаються на угоду від 23 липня 2020 року, коли узгоджувалося те саме перемир'я. І що ми бачимо в даних зобов'язаннях, які взяв на себе Київ. Чорним по білому: вогонь у відповідь у разі наступальних дій допускається тільки в тому випадку, якщо він відкритий за наказом відповідного керівництва Збройних сил України та керівництва збройних формувань ОРДЛО після безуспішної спроби використовувати вищезгаданий координаційний механізм", - пише журналіст.

За словами Донцова, зобов'язання встановлюють додатковий запобіжник для безсистемного і безконтрольного відкриття вогню.

"Однак, вже 27 липня 2020 року Міноборони України фактично дозволило українським військовим самостійно приймати рішення відкривати вогонь "у разі порушення противником режиму "тиші" і створення загрози життю".

В результаті в березні-квітні 2021 року це вже призвело до щоденних обстрілів на лініях розмежувань, що неодноразово фіксує і ОБСЄ.
Леонід Кравчук, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловився ще жорсткіше:"я б діяв дзеркально: на кожен постріл відповідати пострілом". Заява була зроблена 7 лютого 2021 року, тобто майже через сім місяців після вступу в силу узгоджених формулювань щодо перемир'я. При цьому офіційно Київ з домовленостей не виходить. А якщо угода про перемир'я трактується вільно, вона перестає бути угодою", - заявив журналіст у блозі.

Сергій Донцов підкреслив, що на виході Україна замість руху до миру має дії ТКГ, спрямовані на зрив мирного процесу і переговорів.

"Замість руху до миру, до продовження мирного процесу, мирних переговорів, делегація України в ТКГ взяла курс на їх зрив. І на це спрямовані фактично всі дії і Кравчука, і Резнікова, і Арестовича.

І якщо раніше про деструктивну позицію Києва заявляла тільки Росія, то зараз до її позиції фактично приєдналися і Франція з Німеччиною – не запросивши Зеленського на обговорення долі Донбасу. Тому що з ним нема про що розмовляти…" – наголосив журналіст Сергій Донцов.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Я ридала - ґвалтували натовпом: хорватські прикордонники поглумилися над мігранткою з Афганістану на кордоні
Олімпійських чемпіонів з легкої атлетики з Росії дискваліфікували на 4 роки за допінг