Секретар РНБО Данилов виступив за "жорстку президентську республіку" в Україні

Секретар РНБО Данилов виступив за "жорстку президентську республіку" в Україні
Читать на русском

Парламентсько-президентська республіка в Україні може відбутися тільки через століття.

В Україні повинна бути жорстка президентська республіка, в якій президент є главою виконавчої влади. Таку заяву зробив секретар РНБО Олексій Данілов. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Данілова в інтерв'ю "РБК-Україна".

За словами чиновника, зараз в Україні президента обирають всенародно, "покладаючи на нього надії". При цьому згідно з Конституцією в Україні діє парламентсько-президентська республіка. Однак в такому випадку президента повинен обирати не народ, а парламент - в такому випадку можна буде "поставити крапку в цьому питанні".

"Якщо ви хочете мою особисту думку, я можу сказати. Я за жорстку президентську республіку. Чому? Тому що тоді є відповідальна людина, яка розуміє, на що він йде, навіщо і так далі", - заявив Данілов.

Також в якості аргументу на свою користь секретар РНБО заявив, що в історії України ривки вперед відбувалися тільки при вирішальній ролі особистості. Втім, Данілов допустив існування парламентсько-президентської республіки в Україні. Але для цього має пройти немало часу.

"Можуть бути парламентсько-президентські республіки? Так, вони можуть існувати, але в умовах, коли є вже усталена демократія, яка має своє коріння, для цього повинні пройти століття", - заявив Данілов.

Раніше APnews повідомляв, що Данілов звинуватив олігархів у саботажі попередніх рішень РНБО. За словами секретаря РНБО, щоб уникнути подальших проблем в цій сфері буде створена велика робоча група.

Новини партнерів

У Харківській області п'яний чоловік обматюкав та напав на бригаду медиків
Голова ВООЗ розповів, що заважає людству подолати пандемію COVID-19