СБУ звинуватила спецслужби РФ у хвилі "мінування", що прокотилася Україною

СБУ звинуватила спецслужби РФ у хвилі "мінування", що прокотилася Україною
Читать на русском

За інформацією СБУ, спецслужби країни-агресора у такий спосіб створюють умови додаткового тиску на Україну.

Спецслужби Російської Федерації стоять за хвилею псевдомінувань об'єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури в Україні. Ціль таких дій – розхитати ситуацію в країні зсередини.

Про це повідомляє APnews з посиланням на офіційну заяву пресцентру Служби безпеки України (СБУ). Наголошується, що такі дії з боку країни-агресора – це один з елементів гібридної війни.

"Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо це усвідомлювати", - йдеться у повідомленні.

За статистикою українського відомства, всього за 2021 рік було зафіксовано понад 1100 помилкових анонімних повідомлень про мінування. Коли від початку 2022 року таких повідомлень зафіксовано вже понад 300.

Також повідомляється, що з початку минулого року встановлено 313 осіб, які вчинили псевдомінування.

У СБУ зазначили, що до подібних дій зловмисники залучають громадян України, які діють за хуліганськими мотивами або заради "розваги". Також повідомлення про замінування надсилають за допомогою програмного забезпечення, яке забезпечує анонімність.

"Разом з цим вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслано користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", - повідомили у СБУ.

У відомстві також нагадали, що за повідомлення про хибне замінування загрожує кримінальна відповідальність.

Раніше APnews повідомляв, керівник Нацполіції Ігор Клименко заявив, що частина хибних повідомлень про мінування в Україні надходить з ОРДЛО.

Новини партнерів

Татаров заробив у ОП 380 тис. грн: більше половини з них – премії та надбавки
Виведення військ НАТО з Болгарії та Румунії: РФ змушує США у світі до письмових договорів - політолог