СБУ зриває і затягує розгляд судового позову щодо санкцій проти телеканалів

СБУ зриває і затягує розгляд судового позову щодо санкцій проти телеканалів
Читать на русском

До теперішнього часу залишається незрозумілим, що саме заважало СБУ надати суду документи про підстави для застосування санкцій.

19 квітня 2021 року Верховний Суд почав розгляд справи за позовом ТОВ "Телерадіокомпанія" Нові комунікації "щодо оскарження указу президента України від 2 лютого 2021 року про введення санкцій проти телеканалу ZIK. Про це повідомляє "Перший Незалежний".

Слухання справи було відкладено за клопотанням Служби безпеки України. Підставою для клопотання про відкладення справи було зазначено відправка СБУ в суд документів, які становлять державну таємницю і які, за твердженням СБУ, служили основою для введення санкцій.

Аналогічна ситуація мала місце в інших справах щодо оскарження указу президента від 2 лютого 2021 року про введення санкцій до телеканалів. СБУ зверталася з клопотанням про продовження процесуальних строків надання пояснень у справі з приводу підстав для введення санкцій, обґрунтовуючи це необхідністю виконання певного обсягу роботи з підготовки документів. Внаслідок цього документи надавалися суду зі значними затримками, що, в свою чергу, призводить до затягування розгляду справ. Зазначені документи до теперішнього часу не були надані в розпорядження представників позивача для ознайомлення.

Тому до теперішнього часу залишається незрозумілим, що саме заважало СБУ надати суду документи про підстави для застосування санкцій, якщо такі документи насправді існують і надавалися РНБО і президенту України для ухвалення рішення про введення санкцій.

Нагадаємо, що останнім часом указами президента України були застосовані санкції до ряду юридичних і фізичних осіб, в тому числі громадян України. В результаті введення санкцій повністю заблоковані діяльність і нормальний уклад життя осіб, щодо яких введено санкції. Відмінною рисою указів є те, що жорсткі обмежувальні заходи прийняті по позасудової закритою процедурою. При цьому про конкретні причини введення санкцій не повідомляють, а дають досить розмиту посилання на інтереси національної безпеки.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Колапс на ринку пального: чому ціни на АЗС "повзуть" вгору і що подорожчає найбільше
«Викликає тривогу»: в ЄС відреагували на закриття РФ районів Чорного моря