СБУ в Києві викрила на державній зраді помічника народного депутата України (Відео)

СБУ в Києві викрила на державній зраді помічника народного депутата України (Відео)
Читать на русском

За співпрацю з РФ зрадник щомісячно одержував гроші у розмірі від 1,5 до 4 тис. дол.

У ході спецоперації у Києві контррозвідка Служби безпеки затримала помічника-консультанта народного депутата України. Будучи російським агентом, він здійснював розвідувально-підривну діяльність в органах влади.

Відомо, що посадовець перебував на агентурному зв’язку у заступника начальника 9 управління Департаменту оперативної інформації 5 служби фсб Дмітрія Зубарєва.

"Своєму російському куратору зрадник передавав розвіддані з різних напрямів. Зокрема, про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з рф і проведення АТО/ООС на сході України", - повідомили в СБУ.

За співпрацю з ворогом він щомісячно одержував від російських спецслужб гроші у розмірі від 1,5 до 4 тис. дол.

"«Винагорода» зростала залежно від рівня складності завдань і термінів їх виконання. Встановлено, що посадовець був завербований кадровим співробітником 9 управління 5 служби фсб Юрієм Водолазкім під час поїздки до москви. Згодом той передав агента на «зв’язок» своєму керівнику", - додали слідчі.

Для збору розвідданих посадовець використовував широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа. А передавав інформацію через зашифрований канал електронного зв’язку.

Не раз зрадник зустрічався зі своїми «кураторами» на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

"Слідчі СБУ повідомили йому про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Наразі досудове розслідування закінчено, матеріали передано в суд", - зазначили в СБУ.

Новини партнерів

Генштаб заборонив військовозобов'язаним чоловікам залишати місце проживання
Білорусь зняла заборону на відвідування лісів біля кордону з Україною