СБУ пропонує продовжити санкції проти російських соцмереж ще на три роки

СБУ пропонує продовжити санкції проти російських соцмереж ще на три роки
Читать на русском

За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з "Одноклассники" і "ВКонтакте".

Служба безпеки України пропонує продовжити заборону на використання російських соціальних мереж "Одноклассники" і "ВКонтакте" ще на три роки.

Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу СБУ.

У повідомленні йдеться, що відповідну пропозицію глава СБУ Іван Баканов вніс у Раду національної безпеки і оборони України.

"Кіберспеціалісти Служби проаналізували, що за період дії санкцій українських користувачів у цих соцмережах зменшилася в 3 рази. І це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб", - зазначили в СБУ.

Повідомляється, що на період заборони у 2017-2020 роках СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивних даних контенту в соціальних мережах.

Як зазначили у прес-службі, з початку введення санкцій було зареєстровано близько 100 кримінальних справ щодо власників антиукраїнських угруповань на даних платформах.

"Також кіберфахівці Служби відзначають сплеск активності агітаторів, троле- і ботоферм у російських соцмережах. Це пов’язано з карантинними заходами у період пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, наближенням Великодня і травневих свят.

За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з інформаційного простору РФ, зокрема із вказаних соцмереж", - наголосили в СБУ.

Як повідомляв APnews, кіберхакери замаскували свої атаки під інформування громадян про ситуацію з пандемією.

Новини партнерів

У новий протокол лікування коронавірусу додали ще один препарат - МОЗ
Уряд запустив сайт для відстеження готовності лікарень до коронавірусу