Медведчук дав свідчення проти Порошенка та розповів, скільки той заробив на російському трубопроводі - СБУ (Відео)

Медведчук дав свідчення проти Порошенка та розповів, скільки той заробив на російському трубопроводі - СБУ (Відео)
Читать на русском

На відео Медведчук заявляє, що Порошенко звернувся до нього з проханням "придбати трубу".

Петро Порошенко чекав від Віктора Медведчука, що він домовиться з Володимиром Путіним про продаж ділянки нафтопроводу "Самара-Західний напрямок" компанією "Транснефть". Дані відеосвідчення були оприлюднені СБУ.

«Більшість подій пов'язана з тоді чинним починаючи з 2014 по 2019 рік Президентом України Петром Порошенком. Це робилося на прохання Порошенка. Трубою я почав займатися на прохання Порошенка. І якби сказали, що це труба Порошенка, то це більше пасувало б. Я в житті ніколи не виправдовуюся», - сказав він.

Щоб трубопровід опинився у власності Порошенка, треба було заперечити через суди права "Транснафти". Для цього Петро Порошенко, за словами Віктора Медведчука, задіяв адмінресурс.

«У 2016 році тоді Президент Порошенко звернувся до мене з проханням з огляду на мої контакти і стосунки до мене, серед керівництва серед Російської Федерації, про покупку труби», - додав Медведчук.

За його словами, трубопровід обійшовся Порошенко $23 мільйони. При цьому за рік заробіток на прокачуванні дизпалива становив 41-42 мільйони доларів.

«Для того, щоб дати можливість Транснафті продати цю трубу, необхідно було зробити все, щоб Транснафта знову володіла і приймала рішення з продажу труби. І тут пан Порошенко вирішував усі питання, як у судових системах, так і адміністративних органів. Суди, прокуратура, АМКУ. Усі вони ухвалювали «потрібні» рішення», - підтвердив Медведчук.

Також він торкнувся теми закупівлі вугілля у ЛДНР. За його словами, РФ запровадила "квоти", вимагаючи, щоб на 2 тонни купленого в РФ вугілля Україна закуповувала 1 тонну на Донбасі.

"Порошенко за допомогою своїх підлеглих - Демчишина, Гонтарєвої, вибудовував систему, при якій це вугілля мало реалізовуватися в Україні", - сказав він.

Новини партнерів

Російський корабель «Адмірал Макаров» вирушив із Севастополя у бік півдня України: збільшується ризик ракетних ударів
72 бійці Азову було відправлено на гелікоптерах в Маріуполь – Білецький