СБУ оприлюднила документи про долі репресованих “Розстріляного відродження”

СБУ оприлюднила документи про долі репресованих “Розстріляного відродження”
Читать на русском

Колекцію опублікували з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій

З нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій в Україні опублікували колекцію документів про долі репресованих “Розстріляного відродження”, яка показує як приховувалася правда. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу СБУ.

“Жертвами терору 1937-38 років стали понад 260 тисяч українців. Більшість із них були розстріляні. А їхнім родинам повідомляли про смерті від інфарктів і серцевих нападів. Була навіть окрема директива - з родичами розстріляних говорити усно, а дату смерті в довідках ставити довільно, у межах 10 років після арешту”, - сказано у повідомленні.

Зазначається, що сьогодні документи з архівів КДБ доступні онлайн. Колекція про долі “Розстріляного відродження” показує, як приховувалася правда.

“Колекція публікується з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій”, - подається у повідомленні.

СБУ наводить приклад розстрілу українського режисера Леся Курбаса.

Наприклад, точна дата розстрілу українського режисера Леся Курбаса — 3 листопада 1937 року. Хоча за документами він нібито загинув у таборах у 1942-му. І через 19 років після реальної смерті Курбаса в архівах КДБ Архангельскої області з’явиться висновок: скасувати розстріл через відсутність складу злочину.

СБУ оприлюднила документи про долі репресованих “Розстріляного відродження”

Як повідомляв APnews раніше, Зеленський вшанував пам'ять жертв політичних репресій. Глава держави поклав квіти до братської могили, встановив лампаду й ушанував пам'ять жертв тоталітаризму біля центрального монумента меморіалу «Биківнянські могили».

Новини партнерів

МАУ не відновить польоти за кордон у травні: авіакомпанія закрила продаж квитків до 1 липня
В Одесі від COVID-19 помер лікар-реаніматолог та директорка школи