СБУ оголосила про підозру блогеру Шарію за держзраду

СБУ оголосила про підозру блогеру Шарію за держзраду
Читать на русском

Йдется, що є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Служба безпеки України оголосила про підозру у вчиненні злочину громадянину України Анатолію Шарію. На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері.

Про це APnews пише з посиланням на прес-службу.

Йдется, що є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур. А саме:

  • дискредитував державну політику Україні;
  • поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив;
  • спотворював інформацію про події на Сході України.

Підозра оголошена за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Щодо останньої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо.

В СБУ зазначають, що ряд експертних досліджень виявив у виступах Шарія факти "його підривної діяльності проти України".

"Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій", - повідомили у СБУ.

Наголошують, що Шарій "займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни".

Вважають, що метою було "загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів".

"Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24», «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони РФ «Звезда» тощо", - пояснюють у Службі безпеки.

Повідомляється, що до уваги слідства були також прийняті неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів на російських ЗМІ.

Наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності блогера.

За вищевказаними статтями передбачене покарання - штраф від до 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-8500 грн) або обмеження волі на срок до 5 років.

СБУ оголосила про підозру блогеру Шарію за держзраду
СБУ оголосила про підозру блогеру Шарію за держзраду
СБУ оголосила про підозру блогеру Шарію за держзраду

Новини партнерів

Під Черніговом трактор в'їхав у "швидку", розчищаючи вулицю від снігу: є травмовані
Жозе Моурінью визнали найкращим тренером XXI століття