СБУ не допустить інвесторів з Росії до розпродажу українських держкомпаній - глава ФДМ України

СБУ не допустить інвесторів з Росії до розпродажу українських держкомпаній - глава ФДМ України
Читать на русском

На думку Сенниченко, приватизація держкомпаній зможе підтримати та покращити українську економіку, а також позбавити її від російського впливу

Громадянам Росії заборонять брати участь в масштабному розпродажу більше ніж 3000 українських державних компаній. Інформація про інвесторів буде ретельно перевірятися СБУ.

Про це в інтерв'ю DailyBeast заявив глава Фонду державного майна України Сенниченко Дмитро, передає APnews.

Проєкт "великої приватизації" українських держкомпаній розпочнеться 31 серпня, після офіційної зустрічі президента України Володимира Зеленського з його колегою з США Джо Байденом, яка відбудеться в Білому Домі 30 серпня.

На думку Сенниченко Дмитра, який буде курувати масову приватизацію, цей крок зможе підтримати та покращити українську економіку, а також позбавити її від російського впливу в 30-ту річницю незалежності.

"Нам потрібен Джо Байден, щоб прискорити та завершити реформи не через 30, а через 3-5 років. Ось чому нам так сильно потрібна підтримка США. Америка потребує нас через величезної кількості природних ресурсів, в тому числі рідкісних мінералів, включаючи титан, магній і літій. Наша головна мета - відкрити нашу економіку, на цей момент у нас близько 3600 неефективно керованих державних компаній", - заявив Сенниченко.

Глава Фонду державного майна додав, що Україна намагається позбутися впливу Дмитра Фірташа - українського мільярдера, якому в США пред'явили звинувачення в хабарництві. Йому належить 70% регіональної газової мережі України, але зараз він знаходиться в Австрії під домашнім арештом.

"Ми діємо, щоб змінити стару систему, якою управляють олігархи. Буквально кілька днів тому Фонд держмайна України виграв судову справу проти Фірташа, якому належало 49% титано-магнієвого заводу. Він пообіцяв вкласти в нього 110 мільйонів доларів, але не зробив цього, тому ми повертаємо державі 49%", - сказав він.

Сенниченко стверджує, що вже зараз є 14 іноземних покупців, кожен з яких готовий вкласти понад 20 мільйонів доларів в українські заводи, електростанції, нерухомість, видобуток корисних копалин і навіть 2 порту, що входять в число виставлених на продаж активів.

Як заявив глава ФДМ, інформація про інвесторів буде ретельно перевірятися, тому СБУ попросять забезпечити відсутність прихованих грошей або впливу з Росії, замаскованими офшорними інвестиціями.

"Ми заборонили пряму участь як російського капіталу, так і російських бенефіціарів в приватизації, наші служби уважно вивчать кожного потенційного інвестора", - додав Сенниченко.

Також одна з головних причин "розпродажу" 3600 держкомпаній - зниження російського впливу в українському енергетичному секторі.

Глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що за останнє десятиліття російські агенти та злочинці стали більш впливовими в газовій індустрії:

"Метою Росії було підпорядкувати собі Україну за допомогою газового бізнесу, але якщо вона не готова припинити використання газу як геополітичної зброї - повинні бути введені додаткові санкції".

Разом з тим директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк сказала, що в Україні важко викорінити корупцію і вплив Росії:

"Ми з усіх сил намагаємося реформувати наші судові системи, а також системи безпеки та управління. У СБУ були тісні зв'язки з ФСБ Росії, вони по цей час знаходять російських громадян в агентстві".

Раніше APnews також повідомляв, завод "Більшовик", який заважає КМДА добудувати Шулявський шляхопровід, продають за 1,39 млрд гривень. При цьому у підприємства понад 500 млн боргів.

Новини партнерів

В Афганістані залишаються близько 50 українців - МЗС
Киян попередили про масштабні перекриття руху через репетицію параду до Дня Незалежності