Санкції РНБО і Зеленського - це піар-акція, відволікаюча від провалу вакцинації і проблем "Великого будівництва" - журналісти

Санкції РНБО і Зеленського - це піар-акція, відволікаюча від провалу вакцинації і проблем "Великого будівництва" - журналісти
Читать на русском

Журналісти звертають увагу на явну непослідовність рішень РНБО.

Санкції Ради національної безпеки і оборони України, введені в силу президентом Володимиром Зеленським - це піар-акція, яка має вибірковий характер і покликана відволікти від провалу вакцинації і проблем "Великого будівництва", вважають журналісти телеканалу "Прямий".

На їхню думку, "складається враження, що Президент сильно ностальгує за кварталівськими часами, коли його команда щотижня представляла в телеефірі нові випуски з політичними пародіями. І перше, ніж Президент Зеленський на тлі ганебної історії з "Великим будівництвом" і провалом "вакцинації" вирішив підкорити електорат - це продемонструвати, що йому "не слабо". І тут на Банковій знайшли чудовий механізм підняття власного рейтингу без особливих наслідків. Введення санкцій на будь-який смак".

Також журналісти звертають увагу на явну непослідовність рішень РНБО. Наприклад, чому РНБО ввів санкції проти телеканалів "112 Україна", "Ньюзван" і "ЗІК", але залишив працювати телеканал "НАШ":

"Найцікавіше, що санкції по телеканалу "НАШ" були ще в березні 2019 року. П'ятий президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО про накладення санкцій на кілька компаній. І там в одному з додатків під номером 183 є якась кіпрська контора Demosena Investments. Цієй Demosenі належить українська компанія "Наша Прага", а "Наша Прага" є одним із власників телеканалу "НАШ". І "Наша Прага", і Demosena належать Володимиру Мураєву, це батько колишнього нардепа Євгена Мураєва, якого вважають типу власником каналу НАШ. Тобто санкції проти засновників телеканалу НАШ були готові ще два роки тому, і Зеленському вистачило б їх просто реалізувати. Або ці санкції до сих пір діють? А якщо діючі, то чому ніяк не реалізовані? Як таке можливо? Тобто якийсь юридичний сюр," - відзначають журналісти.

Примітно ще те, що Зеленський почав вводити в українське законодавство нові терміни, яких до сих пір в ньому не було, наприклад, термін "економічний тероризм". На основі чого ним як главою РНБО були введені санкцій проти контрабандистів. Але за словами юристів, у таких діях президента і РНБО проглядається абсолютно вільне трактування закону:

"У нас контрабанда вже давно не є кримінально караним злочином. У нас вона була декриміналізована. У нас тільки залишається певна група товарів, що підпадають під кримінал, а по тих товарах, до яких застосували санкції (це тютюн, алкоголь), по ним кримінальної відповідальності немає, є тільки адміністративна. Тобто застосовуються санкції, по-перше, без рішення суду, по-друге, щодо діяння, яке взагалі не є злочином, а, по-третє, до громадян України, а може бути тільки в разі причетності до тероризму" - вважає керуючий партнер АО "Радзієвський і партнери" Юрій Радзієвський.

Також нагадаємо, що адвокат, кандидат юридичних наук Василь Сметана заявляв, що санкції не можуть застосовуватися до українських підприємств і громадян України без рішення суду.

Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Росія перекинула до Криму частину мотострілкових військ
РФ погрожує вислати понад 150 тисяч українців