Санкції проти російських компаній - бажання Зеленського пропіаритися - Розенбаум

Санкції проти російських компаній - бажання Зеленського пропіаритися - Розенбаум
Читать на русском

Політичний оглядач вважає, що компанії, які потрапили під санкції, легко доведуть свою правоту в суді.

У президента України Володимира Зеленського та РНБО немає доказів, які б свідчили про те, що три російських підприємства, що потрапили під санкції, дійсно фінансували бойовиків в ОРДЛО. У спробах "розібратися" з лідером ОПЗЖ, нинішня влада "пришила справи" компаніям, в чиїх списках акціонерів значаться дружини Віктора Медведчука і Тараса Козака.

Відповідну думку висловив політичний оглядач Сергій Розенбаум на своїй сторінці у Facebook.

"Три російських енергетичних підприємства потрапили під санкції через те, що в списку їх акціонерів значаться дружини українських політиків Віктора Медведчука і Тараса Козака - Оксана Марченко та Наталія Лавренюк.

Виникає питання - в чому сенс таких санкцій, якщо акціонери не можуть нести відповідальність за дії менеджменту щодо управління підприємством, в тому числі, щодо реалізації продукції? Адже Новошахтинським заводом нафтопродуктів, що потрапив під санкції, керує компанія НЗНП Менеджмент. Не акціонери, а найманий менеджмент. Це раз.

А два - це те, що одне з найбільших нафтопереробних підприємств Росії, засноване в 2009 році, вже заявило, що за весь період діяльності взагалі не поставляло і не поставляє нафтопродукти і будь-які інші види продукції, на "непідконтрольні Україні території в Луганській і Донецькій областях". А саме це приписує підприємству і афільованим з ним компаніям українська влада", - підкреслив політичний оглядач.

Крім того, Розенбаум стверджує, що якби подсанкціонне підприємство "НЗНП Менеджмент" дійсно поставляло продукцію на непідконтрольною Україні території, то з ними не мали б справу американці.

"Дивно, адже якби НЗНП поставляв продукцію в ОРДЛО, як з цим підприємством могли б працювати американці? А вони працювали - бензин з заводу купувала американська компанія ExxonMobil. Тобто, до лютого 2021 року все з російським заводом було нормально, а коли Зеленському терміново захотілося розібратися з Медведчуком, компанії "пришили" фінансування тероризму? Поки ввижається саме так. І наша влада виглядає дуже нерозумно.

Але оскільки все було зроблено з такою помпою і піаром, не залишається сумнівів, що ніяких доказів і зовсім немає. Зазвичай за гучними фанфарами ховається пустишка, яку потрібно "згодувати" суспільству. Замість того, щоб встановити мир на Донбасі і вирішити проблему з ОРДЛО в корені, наша влада використовує Донбас як привід для переслідування тих, хто не згоден з політикою війни, хто пропонує мирний порядок денний.

Немає сумнівів, що компанії, які потрапили під санкції, легко виграють суди і доведуть свою правоту. І як тоді виглядатиме Зеленський, у якого навіть санкції брехливі?"- задається питанням Сергій Розенбаум.

Новини партнерів

У США через екстремально низьких температур замерз Ніагарський водоспад. Відео
"Дискримінація": мовний омбудсмен висловився про вручення жовтої картки тренеру за українську мову