Санітайзерів немає, ремонти роблять батьки: в школах перед "карантинним" навчальним роком процвітає корупція

Санітайзерів немає, ремонти роблять батьки: в школах перед "карантинним" навчальним роком процвітає корупція
Ексклюзив
Читать на русском

Незважаючи на те, що уряд суворо заборонив в навчальних закладах збір коштів, у батьків не залишається іншого виходу. А з пандемією все тільки погіршилось

До початку навчального року залишилося 10 днів. На учнів і їх батьків в цьому році навалилися нові проблеми - навчання буде починатися і проходити в карантинних умовах. Але при цьому нікуди не пропали старі проблеми.

Батьки, як і раніше змушені здавати гроші, щоб створити комфортні умови для навчання своїх дітей. Тільки зараз це робиться не відкрито - в фонд школи, а "в тіні", так як керівництву і співробітникам навчальних закладів уряд суворо заборонив будь-який збір коштів.

Подібна ситуація відбувається зараз в школі №19 міста Чернігів - найбільшій школі в місті. Мама одного з її учнів розповіла APnews, як йдуть справи з організацією навчального процесу на порозі початку нового навчального року.

Не класи, а сараї

Людмила Должикова-Поліщук розповіла, що вчилася в цій школі сама. Зараз там навчаються двоє її дітей, молодший хлопчик йде в 5 клас. При цьому парти, за якими діти сидять на уроках, залишилися ще з часів її навчання.

"Коли ми прийшли в перший клас в той кабінет, він був більше схожий на сарай. Ми своїми зусиллями з батьками зробили ремонт, ми самі купили дошку в клас, комп'ютер для наших дітей. Все робили за свій рахунок. І весь цей час ми випрошували у директора школи парти. Видали їх нам тільки в кінці 4 класу. Зараз ми переходимо в 5 клас, нам пообіцяли новий кабінет з ремонтом. Але через якийсь час з'ясувалося, що клас нам дали старий, з тими партами, за якими ще я вчилася", - пояснила Людмила.

Санітайзерів немає, ремонти роблять батьки: в школах перед "карантинним" навчальним роком процвітає корупція

При цьому жінка розповіла, що директор закладу здає кілька класів під приватну школу.

"Легально це чи ні - я не знаю, але сам факт: куди подіти наших дітей, які навчаються в державній школі?", - зазначила вона.

Ремонти за рахунок батьків

За словами Людмили, в цій школі батьки регулярно роблять ремонти за свій рахунок. Суми немаленькі: від 15 тисяч гривень за ремонт підлоги, до 18 тисяч гривень за шафу.

"Паралельний 5 клас віддав 15 тисяч гривень за ремонт підлоги, поміняли вікно за 8 тисяч гривень. Батьки першокласників, які зараз заселяються в клас, в якому були ми, купують своїм дітям стінку в кабінет, щоб було куди складати речі. А як так вийшло, що парти є, а шафи немає? Я точно знаю, що меблі повинні йти комплектом: парти, мультимедійне обладнання та шафа. Це три головних складових будь-якого класу. Але цього немає. Батьки за 18 тисяч гривень самі купують шафу", - розповіла мама учениці.

Грошей не вимагають, але й умов не створюють

При цьому вона пояснила, що школа прямо грошей не вимагає, але й умов не створює для нормального навчання. Однак винними, в разі чого, залишаються вчителі, чиї батьки роблять ремонти.

"Зараз же у нас реформа, школа грошей вимагати не має право. Батьки ходять до директора, просять. Нічого не вирішується і доводиться самостійно купувати обладнання для своїх дітей. Директор знає, що ми збираємо гроші і купуємо, як вона може не знати?", - розповіла Людмила.

При цьому пояснила, що іншого виходу у батьків немає, так як школа не забезпечує умови для нормального проведення навчального процесу - відсутній навіть наочний матеріал.

"Був один випадок, одна з мам поскаржилася в управління. Прийшла перевірка - в школі скандал. І винуватим вийшов учитель, тому що директор з себе всю відповідальність зняла і сказала, що нічого не знала. Хоча вчитель від нас нічого не вимагає. На зборах я навіть просила її вийти, щоб вона не чула, що ми обговорюємо. Але як не збирати кошти, якщо у дітей в першому класі не було навіть наочного матеріалу, щоб показати якісь картинки, таблицю множення - цього не було, ми все купували самі", - розповіла Людмила.

"Карантинне" навчання - знову за рахунок батьків

Людмила зазначила ще й факт "підготовки" школи до навчання дітей в умовах пандемії. За її словами, школа знаходиться не в тому стані, щоб забезпечити безпеку дітей в умовах поширення вірусу: не провітрюються вікна, а санітайзери батьки повинні купувати знову за свій рахунок.

"У нас зараз в країні адаптивний карантин, необхідно дотримуватися умов, які допоможуть убезпечити дітей від вірусу. Одна з цих умов - провітрювання приміщень. Але в цьому класі навіть вікна не можна відкрити - вони знаходяться в дуже аварійному стані. Їх, звичайно, відкрити можна, але не факт, що вони закриються назад або скло не випаде з рам. Підсумок - приміщення не провітрюється. Хто несе за це відповідальність?

В управлінні сказали, що виділять санітайзери. Але нам в школі вже сказали, що купувати їх ми будемо самі. Більш того, в нашій школі технічний персонал не знає своїх обов'язків. Вікна мити вони "не повинні", а хто їх повинен мити? Діти? Питань не було б, якби ніхто навколо при цьому не кричав про реформу, про нову школу і про новий підхід до дітей. Насправді ж, все залишилося як і було", - зазначила Людмила.

Додамо, що подібна ситуація, в більшій чи меншій мірі, на жаль, відбувається у багатьох школах України. З карантином ситуація тільки погіршилась - батьки повинні за свій кошт купувати санітайзери та переживати за безпеку своїх дітей.

Санітайзерів немає, ремонти роблять батьки: в школах перед "карантинним" навчальним роком процвітає корупція
Читайте також:

Новини партнерів

У Києві в ДТП загинув лось під час спроби втекти від поліції
Неймар проти Левандовскі: прогноз на фінал Ліги Чемпіонів ПСЖ - "Баварія"